Porsche Carrera Cup: Lider cyklu w polskim zespole

Connor de Philippi z zespołu Forch Racing został nowym liderem markowego pucharu Porsche Carrera Cup po drugiej rundzie na torze w Oschersleben. Polski zespół jest drugi w klasyfikacji drużynowej.

Rafał Lichowicz
W pierwszym wyścigu rozegranym w sobotę na torze w Oschersleben triumfował Christopher Zoechling z zespołu Konrad Motorsport. Dla 26-letniego Austriaka kierowcy było to pierwsze zwycięstwo w serii Carrera Cup. Na drugim miejscu linię mety minął Alex Riberas, a trzeci był drugi z kierowców Konrad Motorsport - Christian Engelhart.
Bardzo dobrą piątą lokatę po starcie z 10. pola wywalczył jedyny Polak w stawce Robert Lukas. Drugi z kierowców bielskiego zespołu Connor de Phillippi był 7. w stawce 37 uczestników.

W drugim wyścigu na mokrym torze zwyciężył ponownie kierowca Konrad Motorsport Christian Engelhart przed Jaapem van Lagenem i Michaelem Ammermüllerem. Robert Lukas startując tym razem z 14. pola zajął 8. miejsce.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Bohaterem na koniec drugiego dnia zmagań w Oschersleben był jednak 23-letni Connor de Phillippi. Czwarta lokata w drugim wyścigu dała zawodnikowi Forch Racing niespodziewane prowadzenie w klasyfikacji generalnej po dwóch rundach Carrera Cup.

Drugie i trzecie miejsce w "generalce" zajmują Christian Engelhart i Christopher Zoechling. Niemiec i Austriak mają po 51 punktów i tracą dwa oczka do de Phillippiego. Robert Lukas z 38 punktami jest siódmy.