Kuba Giermaziak wygrał w Austrii i został liderem Porsche Supercup!

Kuba Giermaziak wykorzystał błędy rywali i po bezbłędnej jeździe, odniósł pewne zwycięstwo w wyścigu Porsche Supercup na torze Red Bull Ring. Polski kierowca został nowym liderem prestiżowego cyklu!

Rafał Lichowicz
Kuba Giermaziak po bardzo dobrym starcie z piątego pola, był blisko awansu na trzecie miejsce. Polak wyprzedził Bena Barkera i Christiana Engelharta, jednak sprytniejszy na dojeździe do pierwszego zakrętu, okazał się Jeffrey Schmidt.

Na trzecim okrążeniu dramat przeżył lider wyścigu, a jednocześnie cyklu Porsche Supercup, Philipp Eng. Porsche 911 GT3 Szwajcara odmówiło posłuszeństwa i zawodnik Team Project 1 musiał wycofać się z zawodów.

Giermaziak jadąc pewnie na trzeciej pozycji, otrzymał kolejny prezent od losu, gdy błąd na ostatnich okrążeniach popełnił prowadzący Sven Muller. Polak w tym samym momencie przepuścił skuteczny atak na pozycję Jeffreya Schmidta, i został nowym liderem wyścigu.

Nie popełniając żadnego błędu, Kuba Giermaziak dotarł na metę jako pierwszy kierowca i wygrał drugi wyścig w sezonie. Zawodnik Verva Racing Team został tym samym nowym liderem cyklu Porsche Supercup. Giermaziak po trzech rundach zgromadził na swoim koncie 48 punktów. Drugi Earl Bamber traci do niego 11 punktów.

Na 11. miejscu wyścig ukończył drugi z Polaków - Robert Lukas. Zawodnik Forch Racing zaliczył równie udane zawody, po starcie z 16. pola. W wyścigu na Red Bull Ring uczestniczyło 26 kierowców.