KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

GT4 Central European Cup: świetny wyścig Polaków

Piotr i Antoni Chodzeniowie zajęli trzecie miejsce, a na czwartym finiszowali Łukasz Kręski i Maciej Marcinkiewicz w pierwszym wyścigu GT4 Central European Cup na austriackim torze Red Bull Ring.
Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
Maserati Granturismo MC GT4 Materiały prasowe / Maserati Granturismo MC GT4

Zespół eSky WP Racing Team w składzie Marcinkiewicz-Kręski tym samym uplasował się na trzeciej pozycji w swojej kategorii Am Cup. Maserati GranTurismo MC GT4, które podczas poprzedniego wyścigu w Czechach nie pozwoliło polskiemu duetowi na równą walkę na torze, tym razem spisywało się bez zarzutu.

Maciej Marcinkiewicz na swojej zmianie wyprzedził dwóch rywali i gdyby nie samochód bezpieczeństwa, który wyjechał pod koniec zawodów była szansa na jeszcze lepsze miejsce.

- Łukasz jechał świetnie, walczył ostro i rywale trochę go przyblokowali, więc mogło być jeszcze lepiej. Ja na swojej zmianie awansowałem o dwie pozycje. Czysto, dobre czasy i bez przygód. Myślę, że gdyby nie wyjechał safety car to byłaby szansa na awans, bo bylem już bardzo blisko. Bardzo się cieszymy z podium i z tego, że auto wytrzymało - podsumował pierwszy wyścig Marcinkiewicz.

Znakomicie spisali się również Piotr i Antoni Chodzeniowie. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i zwycięstwo w kategorii Pro-Am to duży sukces.

Pierwszy wyścig na Red Bull Ringu padł łupem Giuseppe Fascicolo i Romy Dall'Antoniego. Drugi wyścig odbędzie się w niedzielę.

Wyniki pierwszego wyścigu:
1. Giuseppe Fascicolo-Romy Dall'Antonia  54.55,646
2. Christian Danner-Bernhard Laber  +0,793
3. Piotr Chodzeń-Antoni Chodzeń  +1,636
4. Łukasz Kręski-Maciej Marcinkiewicz  +2,301
5. David Klar-Laura Kraihamer  +2,940
6. Freddy Kremer-Nicolas Schöll  +3,990
7. Benjamin Mazatis-Ilmari Korpivaara  +4,609
8. Freddy Fast +5,953
9. Marylin Niederhauser-Nikolaj Rogivue  +8,201
10. Onder Erdem-Dominik Olbert  +9,826

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×