DTM. Robert Kubica nadal tylko z jednym punktem. Ścisk w czołówce klasyfikacji [TABELA]

Robert Kubica dojechał do mety wyścigu DTM w Zolder na czternastym miejscu i ponownie nie zdobył punktów do klasyfikacji mistrzostw. Za to w czołówce robi się niezwykle ciasno. O tytuł walczą Nico Mueller, Robin Frijns i Rene Rast.

Łukasz Kuczera
Robert Kubica Materiały prasowe / DTM / Na zdjęciu: Robert Kubica
Robert Kubica był ostatnim sklasyfikowanym kierowcą w sobotnim wyścigu DTM. Polak zajął czternastą pozycję, a to oznacza, że na koncie reprezentanta Orlen Team ART ciągle widnieje tylko jeden punkt, jaki wywalczył on podczas rundy DTM w holenderskim Assen.

Warto przy tym zauważyć, że do tej pory tuż obok Kubicy w klasyfikacji DTM znajdował się Harrison Newey. Brytyjczyk miał na swoim koncie 1 "oczko", ale to się zmieniło po wyścigu w Zolder. Jako że Newey spisał się świetnie, to dopisał do swojego dorobku kolejnych 10 punktów i odjechał Kubicy.

Tytuł mistrzowski w DTM w sezonie 2020 rozstrzygnie się między Nico Muellerem, Robinem Frijnsem i Rene Rastem. Jako że Rast wygrał sobotni wyścig, to odrobił część strat do swoich głównych rywali.