Jest potwierdzenie. Wyścig kwalifikacyjny bez Roberta Kubicy

W niedzielę wieczorem odbędzie się wyścig kwalifikacyjny do Daytona 24h. Nie zobaczymy w nim Roberta Kubicy. Zespół High Class Racing postanowił, że o jak najlepszą pozycję startową powalczą Dennis Andersen i Ferdinand Habsburg.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
prototyp LMP2 zespołu High Class Racing Twitter / Orlen Team / Na zdjęciu: prototyp LMP2 zespołu High Class Racing
W niedzielę kibiców wyścigów samochodowych czekają kolejne emocje związane z Daytona 24h. Na godz. 16 na amerykańskim torze zaplanowano 20-minutową sesję rozgrzewkową, zaś o godz. 20.05 ruszy 100-minutowy wyścig kwalifikacyjny. Zadecyduje on o ostatecznym układzie na polach startowych Daytona 24h (30-31 stycznia).

Zespół High Class Racing, którego barw broni Robert Kubica, wybrał już kierowców na niedzielny wyścig kwalifikacyjny. Ekipa rozpocznie go z drugiej pozycji - to zasługa dobrego czasu Dennisa Andersena w sobotnich kwalifikacjach.

To właśnie Dennis Andersen jako pierwszy zasiądzie za kierownicą prototypu Oreca 07 Gibson, a później zmieni go Ferdinand Habsburg. Decyzja duńskiej ekipy oznacza, że Robert Kubica niedzielną rywalizację o jak najlepsze pola startowe na Daytona 24h obserwować będzie z boksów.

W wyścigu kwalifikacyjnym za kierownicą pojawia się dwóch z czterech członków załogi. Dlatego nie tylko Polak będzie spokojnie obserwować wydarzenia z garażu. Również Anders Fjordbach nie dostanie szansy, by wyjechać na tor.

Czytaj także:
Kontrowersyjny Brytyjczyk chwali Roberta Kubicę
Zespół Kubicy w dobrej sytuacji. Drugie miejsce w kwalifikacjach

ZOBACZ WIDEO: To dlatego Jerzy Brzęczek został zwolniony. "Według Bońka tego typu sytuacja była nie do przyjęcia"
Czy High Class Racing wygra Daytona 24h?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×