MŚ w zapasach: Roksana Zasina wywalczyła brązowy medal

To drugi medal dla Polski, po srebrnym krążku Mateusza Bernatka, na czempionacie w Paryżu. Zawodniczce ze Zgierza sukces zapewniła akcja przeprowadzona na... niespełna dwie sekundy przed końcem pojedynku o 3. miejsce.

Michał Fabian
Michał Fabian
Roksana Zasina po zwycięskiej walce o brąz na MŚ w Paryżu PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON Dostawca: PAP/EPA. / Na zdjęciu: Roksana Zasina po zwycięskiej walce o brąz na MŚ w Paryżu

Roksana Zasina walczyła w Paryżu w kat. 53 kg. Imprezę rozpoczęła od zwycięstw z Kolumbijką Caroline Castillo Hidalgo (7:0) oraz Azerką Leylą Gurbanową (3:1). W ćwierćfinale Polka uporała się z Amerykanką Haley Ruth Augello (8:2), po czym stanęła do walki o finał.

W niej sportsmenka ze Zgierza trafiła na broniącą tytułu Mayu Mukaidę z Japonii. Uległa jej 1:5. W walce o brązowy medal Zasina zmierzyła się z inną Azjatką - Yongmi Pak (Korea Północna). Polka dobrze rozpoczęła to starcie, prowadziła 1:0, ale moment nieuwagi kosztował ją stratę dwóch punktów.

Gdy do końca pojedynku pozostawało kilka sekund, 29-latka zdecydowała się na ostatnią akcję. Udaną! Wykonała obejście za dwa punkty. Niespełna dwie sekundy później rozbrzmiała syrena.

Po złoto w kategorii 53 kg sięgnęła Białorusinka Wanesa Kaładzinska, która w finale pokonała Japonkę Mukaidę.

Brąz z Paryża to pierwszy medal Zasiny w mistrzostwach świata. W jej dorobku są także m.in. złoty medal mistrzostw Europy (2013) i srebro Igrzysk Europejskich w Baku (2015).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: piłkarz spotyka się ze zjawiskową Miss Bikini. Koledzy mu zazdroszczą
Czy Polacy zdobędą kolejne medale na zapaśniczych MŚ w Paryżu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×