Mateusz Bernatek wicemistrzem świata

Mateusz Bernatek został wicemistrzem świata w zapasach w stylu klasycznym. W finałowej walce kategorii do 66 kg 23-letni Polak uległ Hansu Ryu z Korei Południowej 1:2.

Tomasz Skrzypczyński
Walka zapaśników Materiały prasowe / Krajowa Liga Zapaśnicza / Walka zapaśników

Wtorek był szalonym dniem dla Mateusza Bernatka. Na MŚ w zapasach zawodnik AKS Piotrków Trybunalski stoczył tego dnia aż pięć walk i aż cztery z nich wygrał. Dzięki temu awansował do wieczornego finału.

I choć przegrał z Koreańczykiem Haunsu Ryu (1:2), także w tym pojedynku zaprezentował się z dobrej strony. Decydujący punkt jego rywal uzyskał dzięki bardziej aktywnej postawie.

Dla reprezentacji Polski to pierwszy medal w zapasach w stylu klasycznym od 2011 roku. Wtedy również srebro wywalczył Damian Janikowski.

Dla 23-latka to największy sukces w karierze, choć w ubiegłym roku był mistrzem Europy U-23, a w 2013 roku sięgnął po złoto w ME juniorów.

Inni startujący we wtorek Polacy zajęli dalsze lokaty: Dawid Ersetic był 22. w wadze 75 kg, a Edgar Babajan 27. w kategorii 80 kg.

Czy Polska zdobędzie na MŚ w zapasach więcej medali?