KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Volvo Gdynia Sailing Days 2015 - dzień drugi

Drugiego dnia regat Volvo Gdynia Sailing Days 2015 na wodę zeszli tylko żeglarze rywalizujący w Pucharze Europy w klasie 29er. Z powodu silnego wiatru na brzegu zostali zawodnicy z klas OpenBic i Optimist.

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / gdyniasailingdays.org / Robert Hajduk

Ci ostatni, w liczbie aż 209, właśnie w piątek mieli rozpocząć zmagania w Pucharze Trenerów.

- Warunki wietrzne dla tych klas były zdecydowanie za trudne i dlatego podjęliśmy decyzję, że w piątek wyścigi z ich udziałem nie odbędą się. W OpenBic i Optimiście startują bardzo młodzi i niedoświadczeni żeglarze, z których większość dopiero w Gdyni miałaby okazję sprawdzić swoje umiejętności na otwartych wodach. Do tej pory pływali oni głównie na jeziorach, gdzie panują zupełnie inne realia. Dlatego nie chcieliśmy ich wystraszyć warunkami, które tego dnia dominowały na Zatoce Gdańskiej. W piątek na tym akwenie wiał porywisty wiatr o sile dochodzącej do 30 węzłów - wyjaśnił wiceprezes ds. sportowych Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera.

W piątek zawodnicy w klasie 29er rozegrali w ramach Pucharu Europy, podobnie jak pierwszego dnia regat, cztery wyścigi. I przyniosły one roszadę na dwóch pierwszych pozycjach. Nowymi liderami zostali Jan Marciniak i Łukasz Wilk (AQUA Włocławek), natomiast na drugą pozycję spadł duet YKP Gdynia Mikołaj Staniul i Kajetan Jabłoński. Z piątej pozycji na trzecią awansowały Aleksandra Melzacka i Maja Nicińska (YKP Gdynia).

Rywalizacja w klasach 29er, OpenBic i Optimist zakończy się w niedzielę. W sobotę zaplanowano cztery wyścigi w tych dwóch pierwszych klasach, natomiast w ostatniej powinno odbyć się pięć startów. Tego dnia o godzinie 20 przewidziano również uroczyste otwarcie mistrzostw świata juniorów w olimpijskiej klasie RS:X.

Do rywalizacji w klasie Optimist w Pucharze Trenerów zgłosiło się aż 209 żeglarzy do 12 lat. W piątek bezskutecznie czekali oni na rozpoczęcie inauguracyjnego wyścigu, ale na brak emocji nie mogli jednak narzekać. Zamiast zmagań na wodzie mieli okazję aktywnie spędzić czas na plaży - grali w piłkę nożną i siatkówkę, rywalizowali w przeciąganiu liny oraz wzięli udział w innych grach i zabawach. Z tych atrakcji może skorzystać każdy, a oferuje je, w ramach akcji "Aktywne Lato", na plaży w Gdyni Śródmieściu Gdyńskie Centrum Sportu.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
PZŻ
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×