Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

MŚ w klasie 470: świetny początek Polek

Agnieszka Skrzypulec z Irminą Mrózek Gliszczynską fenomenalnie rozpoczęły mistrzostwa świata w klasie 470 w izraelskiej Hajfie. Reprezentantki Energa Sailing Team Poland wygrały dwa poniedziałkowe wyścigi i pewnie prowadzą po pierwszym dniu regat.

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Jacek Kwiatkowski/PZŻ / Jacek Kwiatkowski/PZŻ

Agnieszka z Irminą (SEJK "Pogoń" Szczecin/CHKŻ Chojnice) już od startu pierwszego wyścigu pokazały, że są dobrze przygotowane do zawodów. Nasze żeglarki na pierwszym znaku zajmowały trzecie miejsce. Do mety dopłynęły już jednak na pierwszej pozycji. W drugim starcie również to Biało-Czerwone okazały się najlepsze i dzięki temu pewnie zajmują pierwsze miejsce po dwóch pierwszych wyścigach.

Drugie są reprezentantki Francji Camille Lecointre i Helene Defrance, które tracą do naszych dziewczyn sześć punktów. Z kolei zajmujące trzecie miejsce Hannah Mills i Saskia Clark z Wielkiej Brytanii, tracą już do Polek aż dwanaście "oczek". To dopiero początek zawodów i może się jeszcze dużo wydarzyć, ale polskie żeglarki zaprezentowały się na samym początku znakomicie.

Początkowo drugie miejsce po poniedziałkowym ściganiu zajmowały reprezentantki Holandii Afrodite Kyranakou i Anneloes Van Veen, ale w drugim wyścigu zostały zdyskwalifikowane i obecnie zajmują dopiero dwudzieste dziewiąte miejsce.

Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska poza rywalizacją o medale mistrzostw świata walczą także o prawo startu na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Do wywalczenia na izraelskich zawodach są trzy miejsca.

Wśród mężczyzn bezkonkurencyjni są na razie Australijczycy Mathew Belcher i Will Ryan, którzy wygrali trzy wyścigi. Drugie miejsce zajmują reprezentanci Wielkiej Brytanii Luke Patience i Elliot Willis, a trzecie Stuart McNay i David Hughes ze Stanów Zjednoczonych.

W regatach w Hajfie zaplanowano dziesięć wyścigów, po których najlepsze dziesięć załóg wystartuje w wyścigu medalowym. Zawody potrwają do 17 października.

Maciej Frąckiewicz

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×