WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

MŚ w klasie 49er: polskie załogi zanotowały awans

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk) oraz Tomasz Januszewski i Jacek Nowak (AZS UWM Olsztyn) pływali dziś w kratkę, ale jedna i druga załoga zanotowała awans w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata klasy 49er w Buenos Aires.
Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Szymon Sikora / PZŻ

Piątego dnia regat organizatorzy zgodnie z planem przeprowadzili w piątek po cztery wyścigi dla złotych grup w klasie 49er oraz 49erFX.

Obie polskie załogi pływały dziś ze zmiennym szczęściem. Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński rozpoczęli dzisiejszą rywalizację od osiemnastej pozycji, aby w następnym biegu minąć linię mety na miejscu piątym. Później ponownie przytrafiła się naszym żeglarzom wpadka w postaci czternastego miejsca, ale dzień zakończyli bardzo dobrą trzecią pozycją i w efekcie awansowali w klasyfikacji generalnej z miejsca szóstego na czwarte.

Z kolei Tomasz Januszewski z Jackiem Nowakiem w pierwszym wyścigu zameldowali się na mecie na miejscu czwartym, ale później już na osiemnastym. Trzeci wyścig do ponownie dobre siódme miejsce, a czwarty to pozycja trzynasta. Te wyniki piątkowego ścigania pozwoliły jednak reprezentantom Energa Sailing Team Poland awansować z miejsca osiemnastego na trzynaste.

W czołówce praktycznie bez zmian. Na pozycji lidera nadal są obrońcy mistrzowskiego tytułu, Peter Burling i Blair Tuke z Nowej Zelandii po miejscach drugim, piętnastym, dziewiątym oraz pierwszym. Drugie miejsce zachowali Hiszpanie Federico Alonso i Arturo Alonso Tellechea, którzy najpierw wygrali dwa wyścigi, a następnie zajęli miejsca drugie oraz czwarte. Natomiast na trzecie miejsce awansowali Argentyńczycy Yago Lange i Klaus Lange po miejscach szóstym, dziesiątym, dwudziestym pierwszym oraz piątym.

W rywalizacji o kwalifikacje olimpijskie dla krajów, polska załoga awansowała z miejsca trzeciego na drugie. Prowadzą wcześniej wspomniani reprezentanci Argentyny, którzy wyprzedzają Polaków o cztery punkty. Trzecie miejsce w tym zestawieniu zajmują Niemcy Erik Heil oraz Thomas Ploessel, których nasi żeglarze wyprzedzają o zaledwie punkt. Niemiecka załoga w ogólnej klasyfikacji zawodów jest miejsce za Przybytkiem i Kołodzińskim. Przepustkę na igrzyska w Rio de Janeiro mogą wywalczyć trzy państwa.

W żeńskiej klasie 49erFX niezmiennie prowadzą srebrne medalistki z zeszłego roku, Ida Marie Baad Nielsen i Marie Thusgaard Olsen z Danii (miejsca 19, 10, 2 i 13). Z kolei na drugie miejsce awansowały broniące tytułu reprezentantki Brazylii Martine Grael i Kahena Kunze (miejsca 1, 4, 1 i 14), które były wcześniej szóste. Na trzecie miejsce spadły mistrzynie Europy Giulia Conti i Francesca Clapcich z Włoch (miejsca 15, 7, 10 i 6).

Zawody w Buenos Aires potrwają do 21 listopada.

Maciej Frąckiewicz

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×