KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Bojerowe MŚ: Burczyński prowadzi, poniedziałek bez wiatru

Michał Burczyński (AZS UWM Olsztyn) prowadzi w bojerowych mistrzostwach świata, które odbywają się na jeziorze Glan w okolicy Norrkoping w Szwecji. Z powodu braku wiatru w poniedziałek nie udało się przeprowadzić ani jednego wyścigu.

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
PAP / Tomasz Waszczuk

Początkowo regaty o tytuł najlepszego na świecie żeglarza w klasie DN miały odbyć się w Austrii, ale w ostatniej chwili zostały przeniesione do Szwecji, ponieważ tam były lepsze warunki lodowe. W zawodach bierze udział 160 zawodników, podzielonych na grupy złotą-A, srebrną-B i brązową-C.

Jedyne wyścigi udało się przeprowadzić jak na razie tylko w niedzielę, dzięki temu, że pojawiło się trochę wiatru, który wiał z prędkością 6-7 m/s czyli 4 w skali Beauforta. Po trzech wyścigach na prowadzeniu jest Michał Burczyński (AZS UWM Olsztyn), który najpierw był trzeci, następnie siódmy, a w trzecim "biegu" pierwszy. Na drugiej pozycji z taką samą ilością punktów jest reprezentant Estonii Vaiko Vooremaa (miejsca 4., 1. i 6.), a trzecie miejsce zajmuje Matiss Alvikis z Łotwy (miejsca 2., 2. i 8.).

Tuż za podium plasuje się obrońca tytułu Karol Jabłoński (OKŻ Olsztyn), który do mety dojeżdżał na miejscach szóstym, trzecim oraz czwartym. Jabłoński dziewięciokrotnie zdobywał tytuł mistrza świata w żeglarstwie lodowym i cztery razy był wicemistrzem świata.

W poniedziałek niestety od samego rana była mgła i odwilż więc zawodnicy mieli dzień wolny. Przy takich warunkach pojawiła się woda na lodzie więc postanowiono nawiercić taflę jeziora w kilku miejscach, żeby nadmiar wody spłynął pod lód. We wtorek warunki wiatrowe mają być podobne do tych w niedzielę, co daje nadzieje na dalsze ściganie. Tego dnia zostaną także rozdane medale.

Od środy 27 stycznia rozpocząć się mają bojerowe mistrzostwa Europy.

Maciej Frąckiewicz

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×