Sopot organizatorem mistrzostw Europy w klasie RS:X w 2018 roku!

W sobotę 20 lutego, podczas corocznego zebrania olimpijskiej klasy RS:X, Sopot został wybrany organizatorem mistrzostw Europy juniorów i seniorów w 2018 roku.

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Szymon Sikora / PZŻ

Regaty rozegrane zostaną w lipcu na akwenie zatoki gdańskiej, a wyścigi najlepszych deskarzy na kontynencie obserwować będzie można z sopockiego molo.

- Cieszymy się, że Sopocki Klub Żeglarski Ergo Hestia będzie gospodarzem tak prestiżowej imprezy. Tym bardziej jest to dla nas ważne, że jest to okazja do zobaczenia w akcji najlepszych polskich żeglarzy deskowych - medalistów mistrzostw Europy, świata i igrzysk olimpijskich. To właśnie w klasie RS:X od wielu lat Polska odnosi największe żeglarskie sukcesy - możemy przeczytać na oficjalnej stronie klubu.

Sopocki klub wyszkolił kilku bardzo dobrych windsurferów. W jego barwach startują między innymi brązowy medalista igrzysk w Londynie Przemysław Miarczyński, mistrz Europy z zeszłego roku Paweł Tarnowski, a także aktualna wicemistrzyni Starego Kontynentu Małgorzata Białecka, która wystartuje w tegorocznych igrzyskach w Rio de Janeiro oraz czwarta zawodniczka tej samej imprezy Maja Dziarnowska.

Pozyskanie zawodów tej rangi nie byłoby możliwe bez wsparcia lokalnych władz, Polskiego Związku Żeglarskiego i sponsora tytularnego klubu - grupy Ergo Hestia. Stałe zaangażowanie w rozwój żeglarstwa i bogate doświadczenie SKŻ Ergo Hestia w organizacji regat zaprocentowały podczas głosowania w mieście gospodarzy tegorocznych mistrzostw świata - Ejlat.

Wyścigi w Ejlacie, na starcie których zobaczymy między innymi przygotowujących się do tegorocznych igrzysk w Rio de Janeiro Piotra Myszkę oraz Małgorzatę Białecką, rozpoczynają się w poniedziałek.

Maciej Frąckiewicz / SKŻ Ergo Hestia Sopot

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×