Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

MŚ w klasie RS:X: Myszka i Białecka liderami po czwartym dniu!

Piotr Myszka i Małgorzata Białecka są liderami, Zofia Noceti-Klepacka jest trzecia, a Paweł Tarnowski zajmuje czwarte miejsce po czwartym dniu mistrzostw świata w olimpijskiej klasie RS:X w Eilacie w Izraelu.

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / PZŻ

Pierwszy dzień wyścigów finałowych przywitał deskarzy silniejszym wiatrem niż podczas kwalifikacji więc organizatorzy bez problemów mogli przeprowadzić po trzy wyścigi dla złotych grup. Jednak później wiatr osłabł i nie było dane pościgać się grupom srebrnym.

Po dniu wolnym od startów dobrze zaprezentował się nasz olimpijczyk Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk), który po miejscach szóstym, pierwszym oraz czternastym został nowym liderem, awansując z pozycji trzeciej. Aż jedenaście punktów za nim znajduje się brązowy medalista zeszłorocznych mistrzostw Europy Francuz Louis Giard (miejsca 10., 4. i 16.). Trzeci jest reprezentant Izraela Shahar Zubari (miejsca 4., 2. i 9.), a na dziesiątej pozycji plasuje się obrońca tytułu Pierre Le Coq z Francji (miejsca 15., 8. i 4.).

Gorszy dzień miał natomiast mistrz Europy Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot), bo najpierw był czternasty, następnie minął linię mety na dziewiątej pozycji, a w ostatnim czwartkowym wyścigu dopłynął jako dziewiętnasty zawodnik w stawce. W efekcie reprezentant Energa Sailing Team Poland spadł z miejsca pierwszego na czwarte, ale do drugiej i trzeciej pozycji traci zaledwie punkt.

Z kolei Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń) - miejsca 35., 16. i 24. - awansował o jedną pozycję w klasyfikacji ogólnej i jest dwudziesty szósty. Młody windsurfer "wskoczył" także na drugie miejsce w kategorii młodzieżowej do lat 21. Cztery pozycje za nim znajduje się jego brat Dawid (miejsca 36., 21. i 17.).

Ze zmiennym szczęściem pływał brązowy medalista igrzysk w Londynie Przemysław Miarczyński (SKŻ Ergo Hestia Sopot), bo po miejscach dwudziestym trzecim, trzynastym oraz czterdziestym pierwszym zajmuje dopiero trzydziestą trzecią lokatę w całych zawodach. Trzydziesty piąty jest inny Polak, Maciej Kluszczyński (miejsca 40., 23. i 23.).

Grupy srebrne dziś nie startowały. Mamy tam jednego przedstawiciela, Marcina Urbanowicza (SKŻ Ergo Hestia Sopot), który zajmuje w tym zestawieniu drugie miejsce, a ogólnie jest czterdziesty trzeci.

W kategorii kobiet prowadzenie utrzymała nasza wicemistrzyni Europy Małgorzata Białecka (SKŻ Ergo Hestia Sopot), dla której te regaty są jednym z etapów przygotowań do igrzysk w Rio de Janeiro. Ambasadorka programu Energa Sailing po gorszym początku dnia, kiedy zajęła miejsca dwunaste i dziesiąte, w trzecim dzisiejszym wyścigu przypłynęła na drugiej pozycji i nadal jest pierwsza.

Na drugie miejsce awansowała broniąca tu brązowego medalu Holenderka Lilian de Geus (miejsca 1., 6. i 5.), a na trzecie przesunęła się dobrze dysponowana podczas czwartkowej rywalizacji Zofia Noceti-Klepacka (YKP Warszawa). Nasza brązowa medalistka igrzysk w Londynie rozpoczęła dzień od pozycji piętnastej, ale później przypłynęła dwa razy trzecia. Czternaste miejsce utrzymała jej klubowa koleżanka Kamila Smektała (miejsca 6., 16. i 12.), a dwudziesta siódma jest zawodniczka klubu SKŻ Ergo Hestia Sopot, Karolina Lipińska (miejsca 25., 29. i 24.).

W grupie srebrnej mamy pięć deskarek. Trzydziesta czwarta w całych zawodach jest Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot), trzy pozycje niżej znajduje się jej klubowa koleżanka Agnieszka Bilska, czterdziesta czwarta jest Hanna Zembrzuska (CŻ Szczecin), pięćdziesiąte miejsce zajmuje Patrycja Lis (KS Baza Mrągowo), a pięćdziesiąta druga jest Zuzanna Czuryło (AZS Poznań).

Zawody potrwają do soboty 27 lutego.

Maciej Frąckiewicz

Zobacz komentarz Piotra Myszki po czwartkowych wyścigach:

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Inf. własna
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×