Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

PŚ w Weymouth: Przybytek i Kołodziński awansowali na 2. miejsce

Przygotowujący się do igrzysk Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński awansowali na drugie miejsce w klasie 49er po piątkowych wyścigach zawodów Pucharu Świata klas olimpijskich w angielskim Weymouth.
Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Pedro Martinez / Sailing Energy / World Sailing

W piątek po raz kolejny były problemy ze zbyt słabym wiatrem i nie wszystkie zaplanowane wyścigi zostały przeprowadzone.

W klasie 49er po raz kolejny bardzo dobrze poradzili sobie przygotowujący się do tegorocznych igrzysk Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk). Reprezentanci Energa Sailing Team Poland w pierwszym wyścigu zajęli drugie miejsce, a w następnym minęli linię mety na piątej pozycji i awansowali z lokaty czwartej na drugą.

Nowymi liderami zostali brązowi medaliści mistrzostw świata, Dylan Fletcher-Scott i Alain Sign z Wielkiej Brytanii (miejsca 1. i 2.), którzy wyprzedzają Polaków o pięć punktów. Z kolei dwa punkty za naszą olimpijską ekipą znajdują się Nowozelandczycy Logan Dunning Beck i Jack Simpson (miejsca 5. i 10.).

Niestety na wodzie nie pojawili się Przemysław Filipowicz i Jacek Piasecki (AZS AWFiS Gdańsk/SKŻ Ergo Hestia Sopot), co poskutkowało spadkiem z miejsca dziewiętnastego na dwudzieste dziewiąte. W piątkowych startach wzięli udział natomiast Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (SKŻ Ergo Hestia Sopot), którzy po miejscach dwudziestym siódmym oraz dwudziestym spadli z pozycji dwudziestej trzeciej na dwudziestą piątą.

W klasie RS:X odbyły się także dwa wyścigi. Ponownie równo pływała Agnieszka Bilska (SKŻ Ergo Hestia Sopot), która zajęła miejsca piąte oraz szóste i pozostała na piątej pozycji w klasyfikacji generalnej. Nadal niepokonana jest mistrzyni świata z 2015 roku, Chinka Peina Chen, która nie ani razu nie dała się jeszcze pokonać. Za nią znajdują się reprezentantki Wielkiej Brytanii, Isobel Hamilton (miejsca 2. i 2.) oraz Emma Wilson (miejsca 4. i 4.). Polka do trzeciej pozycji traci już dziewięć punktów.

Słabiej poszło natomiast Agacie Barwińskiej (MOS SSW Iława) w klasie Laser Radial, która w jedynym tego dnia starcie dopłynęła dopiero na dwudziestej ósmej pozycji. Jednak pomimo tej "wpadki" nasza zawodniczka przesunęła się z miejsca szesnastego na czternaste w całych zawodach. Wpływ na to miało zapewne odrzucenie piątkowego rezultatu, który był do tej pory najgorszym wynikiem Barwińskiej.

Na pierwszą pozycję awansowała wicemistrzyni olimpijska z Londynu, będąca także aktualną mistrzynią Europy, Marit Bouwmeester z Holandii, która była w piątek druga. Na piętnastej pozycji dopłynęła dopiero mistrzyni tych samych igrzysk, Chinka Lijia Xu, oraz reprezentantka Belgii Emma Plasschaert. Pierwsza linię mety minęła Węgierka Maria Erdi i dzięki temu awansowała na trzecie miejsce.

Zawody potrwają do niedzieli 12 czerwca.

Maciej Frąckiewicz

ZOBACZ WIDEO Kołodziński i Przybytek: przystanek Weymouth na drodze do Rio (źródło TVP)

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×