Kilka żeglarskich gwiazd na starcie mistrzostw Polski w sprincie

Uczestnik igrzysk olimpijskich w Londynie w klasie Finn, Piotr Kula i brązowa medalistka mistrzostw świata w klasie Laser Radial, Dunka Anne-Marie Rindom to jedne z gwiazd rozpoczętych w piątek mistrzostw Polski w sprincie w klasach olimpijskich.

Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Robert Hajduk / gdyniasailingdays.org

W piątek 15 lipca rozpoczęły się mistrzostwa Polski w sprincie w klasach olimpijskich, które odbywają się w ramach Volvo Gdynia Sailing Days 2016. Na starcie stanęli zawodnicy w klasach Finn, Laser Standard, Laser Radial, 470 oraz 49er. Na razie zabrakło żeglarzy z windsurfingowej klasy RS:X, ale możliwe, że pojawią się w sobotę.

Jest to dopiero druga edycja mistrzostw Polski w takiej formule, ale i tak na starcie stanęło kilku bardzo doświadczonych sportowców. W klasie Finn można było zobaczyć w akcji uczestnika igrzysk olimpijskich w Londynie, Piotra Kulę (Gdański Klub Żeglarski) oraz także jednego z czołowych polskich finnistów, Miłosza Wojewskiego (SEJK Pogoń Szczecin). Przed rokiem Kula odpadł już w półfinale więc w tym roku na pewno będzie starał się zaprezentować lepiej. Na razie wygrał wszystkie cztery wyścigi, ale przed finałem jeszcze zostało kilka startów więc musi być skoncentrowany w każdym z nich.

Wydaje się jednak, że największą gwiazdą tegorocznej edycji Volvo Gdynia Sailing Days jest ubiegłoroczna mistrzyni i aktualna brązowa medalistka mistrzostw świata w klasie Laser Radial, Dunka Anne-Marie Rindom. Trenowana przez Piotra Wojewskiego zawodniczka traktuje start w Gdyni jako kolejny etap przygotowań do sierpniowych igrzysk w Rio de Janeiro. Będą to jej drugie igrzyska w karierze. Na poprzednich w Londynie reprezentantka Danii zajęła trzynaste miejsce.

Podczas mistrzostw Polski w sprincie zawodnicy we swoich klasach byli podzieleni w piątek na kilka grup, które w sobotę ulegną zmianie. Impreza potrwa do niedzieli 17 lipca.