KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Julia Szmit i Hanna Dzik mistrzyniami świata juniorek w klasie 420!

Julia Szmit i Hanna Dzik (MBSW/UKŻR Giżycko/YKP Gdynia) wywalczyły złote medale w kategorii juniorskiej podczas żeglarskich mistrzostw świata w klasie 420, które odbyły się w San Remo we Włoszech.

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Jacek Kwiatkowski / PZŻ

Pierwsze wyścigi kwalifikacyjne włoskich regat odbyły się w poniedziałek 18 lipca, a ostatnie starty finałowe zostały przeprowadzone w sobotę 23 lipca.

Ogromny sukces osiągnęły reprezentantki Volvo Youth Sailing Team Poland Julia Szmit i Hanna Dzik (MBSW/UKŻR Giżycko/YKP Gdynia), które zostały mistrzyniami świata juniorek. Za nimi uplasowały się Niemki Sofie Schoene i Line Johanna Thielemann oraz Isabel Davies i Gemma Keers z Wielkiej Brytanii. W zawodach u wybrzeży Włoch ścigali się także żeglarze z wyższych kategorii wiekowych, a młode Polki w ogólnej klasyfikacji zajęły bardzo dobrą, piątą pozycję. Dwudzieste szóste miejsce zajęły Agnieszka Urbas i Katarzyna Romaniuk (YKP Gdynia), a sześćdziesiąte piąte były Magdalena Daniszewska i Hanna Siwek (MKS Dwójka Warszawa).

Dla Julii i Hanny jest to kolejny świetny wynik w karierze, bo podczas mistrzostw świata juniorów ISAF, które odbyły się na przełomie grudnia i stycznia u wybrzeży wyspy Langkawi w Malezji, także stanęły na najwyższym stopniu podium.

Wśród najstarszych zawodników triumfowali Diogo Costa i Pedro Costa w kategorii Open oraz Włoszki Francesca Russo Cirillo i Alice Linussi w kategorii kobiet. W tej pierwszej grupie mogły rywalizować także załogi mieszane. Sześćdziesiąte szóste miejsce zajęli Adam Głogowski i Jakub Sztorch (YKP Gdynia), jedenaście pozycji dalej uplasowali się Seweryn Wysokiński i Mateusz Kruczyński, na dziewięćdziesiątym czwartym miejscu zatrzymali się Maciej Krusiec i Rafał Radecki (MKS Dwójka Warszawa), pięć miejsc za nimi znaleźli się Michalina Wróblewska i Marcel Krajewski, a sto dziesiąte miejsce zajęli Rafał Szymczak i Aleksander Rybacki.

W kategorii do lat 17 trzydzieste szóste miejsce zajęli Paweł Abramowicz i Maciej Abramowicz (MKS Dwójka Warszawa), dopiero pięćdziesiątą ósma lokatę zajęli ich klubowi koledzy Mateusz Krasowski i Mateusz Jankowski (MKS Dwójka Warszawa), a tuż za nimi ściganie ukończyli Barbara Dzik i Maksymilian Drobniewski (YKP Gdynia). Tutaj najlepsi okazali się reprezentanci Grecji Telis Athanasopoulos Yogo i Dimitris Tassios.

Maciej Frąckiewicz

ZOBACZ WIDEO Włoszczowska i żeglarze ślubowali przed IO (źródło TVP) Włoszczowska i żeglarze ślubowali przed IO
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×