Od czwartku 22 września w Górkach Zachodnich w Gdańsku trwają żeglarskie mistrzostwa Polski klas olimpijskich.
Na pozycji lidera w klasie RS:X umocnił się reprezentant Volvo Youth Sailing Team Poland Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń), który podczas trzeciego dnia regat wygrał wszystkie trzy wyścigi i nad drugim Przemysławem Miarczyńskim (SKŻ Ergo Hestia Sopot) ma już siedem punktów przewagi.
- Dzisiaj starty wychodziły mi zdecydowanie lepiej i każdy wyścig prowadziłem praktycznie od startu do mety. W pierwszym wyścigu cały czas płynęliśmy bardzo blisko siebie. Bałem się tylko, że zaraz może mnie dogonić, bo na prawym halsie ja płynąłem szybciej, a na lewym szybszy był Przemek. Dzięki dobremu startowi miałem nad nim przewagę i udało mi się uniknąć błędu, bo wtedy Przemek na pewno by go wykorzystał - skomentował sytuację Radosław Furmański.
Na niedzielę zaplanowano wyścig medalowy, który jest punktowany podwójnie i w którym wystartuje dziesięciu najlepszych zawodników klasyfikacji generalnej z każdej klasy. Zawodnicy z miejsc powyżej dziesiątego będą mieli przeprowadzony wyścig finałowy. Prognozy zapowiadają znacznie słabszy wiatr niż wiał przez ostatnie trzy dni, ale młody windsurfer zamierza w ostatnim wyścigu dać z siebie wszystko i walczyć o jak najlepsze miejsce.
- Jutro będzie mało wiatru i żeby zapewnić sobie złoty medal to w najgorszym wypadku mogę być tylko trzy miejsca za Przemkiem więc na pewno będzie się dużo działo. W takich warunkach, tak samo jak w silnowiatrowych, idzie nam zazwyczaj podobnie. Oczywiście będę walczył o zwycięstwo, ale będę musiał bardziej pilnować na trasie Przemka - zakończył Furmański.
Organizatorem regat, które potrwają do niedzieli, jest Polski Związek Żeglarski przy współpracy z Narodowym Centrum Żeglarstwa AWFiS Gdańsk i AZS Centralnym Ośrodkiem Sportu Akademickiego Gdańsk oraz miastem Gdańsk. Pod koniec poprzedniego tygodnia na tym akwenie odbyły się również mistrzostwa Polski juniorów i seniorów.
Maciej Frąckiewicz z Górek Zachodnich w Gdańsku
ZOBACZ WIDEO: Paraolimpijski serwis techniczny. Tu naprawią każdy wózek i protezę (źródło TVP)
{"id":"","title":""}