Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Chińczycy wracają do Volvo Ocean Race

Chiński Dongfeng Race Team z francuskim sternikiem Charlesem Caudrelierem został drugą oficjalną ekipą, która zgłosiła się do 13. edycji okołoziemskich regat Volvo Ocean Race. Ten sam team zajął trzecie miejsce w edycji 2014-2015.
Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
PAP/EPA / Nic Bothma

7 listopada na konferencji w mieście Wuhan ogłoszono, że Dongfeng Race Team po raz kolejny wystartuje w okołoziemskich regatach Volvo Ocean Race. Głównym i jedynym sponsorem tej załogi jest chiński producent silników, firma Dongfeng Motor Corporation. Dongfeng Race Team już drugi raz z rzędu weźmie udział w tej imprezie. Wcześniej startował w poprzedniej edycji (2014-2015), w której zajął bardzo dobre trzecie miejsce.

Sternikiem tak jak wtedy będzie Francuz Charles Caudrelier. Jest on jednym z najlepszych francuskich żeglarzy morskich. Świadczy o tym trzecie miejsce zajęte w poprzedniej edycji oraz zwycięstwo z francuską załogą Groupama w edycji 2011-2012. Jednak wtedy jachtem dowodził Franck Cammas. Po podium w 2015 roku Caudrelier ma teraz wielką ochotę na końcowy triumf.

Dla Chińczyków będzie to już czwarty duży projekt żeglarski i czwarty raz z rzędu będą to właśnie regaty Volvo Ocean Race. W edycji 2008-2009 wspólnie z Irlandczykami stworzyli Green Dragon Racing Team. Natomiast później były to już samodzielne projekty, Team Sanya w edycji 2011-2012 oraz Dongfeng Race Team w edycji 2014-2015.

Dongfeng Race Team to druga oficjalna załoga, która zgłosiła się do Volvo Ocean Race. Jako pierwszy start zapowiedział holenderski team AkzoNobel, którym dowodził będzie Simeon Tienpont.

Rozpoczęcie kolejnej, trzynastej już edycji załogowych regat dookoła świata Volvo Ocean Race zaplanowano na 22 października 2017 roku. Czwarty raz z rzędu miejscem rozpoczęcia zawodów będzie hiszpańskie miasto Alicante. Start poprzedzi wyścig portowy, który odbędzie się 14 października. Natomiast po raz pierwszy metą będzie holenderska Haga. Poza Hagą żeglarze odwiedzą Lizbonę, Kapsztad, Hongkongu, Kanton, Auckland, Itajai, Newport, Cardiff oraz Goeteborg. Trasa będzie najdłuższa w historii, bo będzie liczyła aż 45000 mil morskich.

ZOBACZ WIDEO Widowiskowe katamarany M32 po raz pierwszy w Polsce

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
volvooceanrace.com
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×