WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

PŚ w Miami: Agata Barwińska siódma po pierwszym dniu

Agata Barwińska zajmuje siódme miejsce w klasie Laser Radial po pierwszym dniu rywalizacji w żeglarskim Pucharze Świata klas olimpijskich w Miami w Stanach Zjednoczonych.
Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
/ Mark Lloyd / laserradialworldchampionship.com

Wtorek przywitał żeglarzy słoneczną i wietrzną pogodą, co pozwoliło organizatorom przeprowadzić wszystkie zaplanowane na ten dzień wyścigi.

Jedyną przedstawicielką żeglarskiej reprezentacji Polski na Florydzie jest Agata Barwińska (MOS SSW Iława), która ściga się w klasie Laser Radial. W pierwszych dwóch wyścigach Polka pływała przy wietrze wiejącym z prędkością od 8,5 do około 12 węzłów.

Nasza zawodniczka w obu wtorkowych wyścigach miała słabsze starty i musiała później gonić rywalki. W pierwszym starcie Barwińska wpływała na górny znak pierwszego okrążenia piętnasta, na drugim kółku była już dziesiąta i do mety dopłynęła ósma. Z kolei w drugim wyścigu pierwszą boję minęła dopiero jako trzydziesta pierwsza, ale tym razem również zyskała sporo pozycji i ostatecznie zajęła w nim dziewiętnaste miejsce.

Jednak pomimo gorszego miejsca w drugim starcie aktualna mistrzyni Polski zajmuje w klasyfikacji generalnej dobrą, siódmą pozycję. Jej starta do podium wynosi obecnie siedemnaście punktów.

Na prowadzeniu znajduje się reprezentantka Grecji Vasileia Karachaliou, która mijała linię mety jako piąta i pierwsza. Trzy punkty za nią na drugiej pozycji znajduje się brązowa medalistka igrzysk w Londynie Evi van Acker z Belgii. Ona najpierw była druga, a następnie siódma. Punkt do niej traci Francuzka Mathilde De Kerangat, po miejscach pierwszym oraz dziewiątym.

Kolejne wyścigi w klasie Laser Radial zaplanowane są na środę 25 stycznia na godzinę 12:30 czasu miejscowego. W Polsce będzie to godzina 18:30.

Maciej Frąckiewicz

ZOBACZ WIDEO Regaty Vendee Globe: do trzech razy sztuka
Regaty Vendee Globe: do trzech razy sztuka

Czy Agata Barwińska zajmie miejsce na podium?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.