Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

MAPFRE trzecim uczestnikiem Volvo Ocean Race

Hiszpański team MAPFRE został trzecim oficjalnym uczestnikiem, który zgłosił się do trzynastej edycji okołoziemskich regat Volvo Ocean Race. Ta sama ekipa zajęła czwarte miejsce w edycji 2014-2015.
Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
AFP / Gianluigi Guercia

31 stycznia ogłoszono, że team MAPFRE po raz kolejny wystartuje w okołoziemskich regatach Volvo Ocean Race. Sponsorem tej załogi jest globalna firma ubezpieczeniowa MAPFRE z siedzibą w Madrycie. Hiszpańska ekipa drugi raz z rzędu weźmie udział w tych regatach. Wcześniej startowała w poprzedniej edycji (2014-2015), w której zajęła czwarte miejsce, wygrywając czwarty etap z metą w Auckland w Nowej Zelandii oraz meldując się na podium w trzech innych etapach.

Biorąc pod uwagę wszystkie dotychczasowe edycje Hiszpania już po raz dziewiąty wystawiła swój jacht w największych na świecie regatach okołoziemskich. Pierwszy raz miało to miejsce podczas trzeciej edycji, która odbyła się w latach 1981-1982.

MAPFRE jest trzecim teamem, który zgłosił się do tych prestiżowych zawodów żeglarskich. W zeszłym roku swój udział zapowiedzieli holenderski AkzoNobel ze sternikiem Simeonem Tienpontem oraz chiński Dongfeng Race Team z francuskim sternikiem Charlesem Caudrelierem. Dongfeng tak jak MAPFRE startował w poprzedniej edycji i zajął wtedy ostatecznie trzecie miejsce.

W edycji 2014-2015 sternikiem MAPFRE był Iker Martinez. Jednak jeszcze nie wiadomo kto tym razem będzie dowodził jachtem. Natomiast pewne jest już to, że po raz piąty z rzędu cały hiszpański projekt poprowadzi Pedro Campos.

Start trzynastej edycji regat dookoła świata Volvo Ocean Race zaplanowany jest na 22 października 2017 roku. Czwarty raz z rzędu miejscem rozpoczęcia zawodów będzie hiszpańskie miasto Alicante. Start poprzedzi wyścig portowy, który odbędzie się 14 października. Natomiast po raz pierwszy metą będzie holenderska Haga. Zawodnicy będą żeglowali na 65-stopowych jachtach po wodach czterech oceanów i po dodaniu do trasy Melbourne odwiedzą 12 miast na sześciu kontynentach. Trasa będzie najdłuższa w historii, bo będzie liczyła aż 46000 mil morskich.

Maciej Frąckiewicz

ZOBACZ WIDEO Regaty Vendee Globe: do trzech razy sztuka
Regaty Vendee Globe: do trzech razy sztuka

Czy team MAPFRE znajdzie się na podium 13. edycji Volvo Ocean Race?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
volvooceanrace.com
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×