KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Melbourne dodatkowym przystankiem na trasie Volvo Ocean Race 2017-2018

Melbourne zostało dodane do trasy najbliższej edycji okołoziemskich regat Volvo Ocean Race 2017-2018, poinformowano na oficjalnej stronie zawodów. Pierwotnie jachty miały opływać Australię i zatrzymać się dopiero w Hongkongu.

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Ainhoa Sanchez

Organizatorzy trzynastej edycji załogowych regat dookoła świata Volvo Ocean Race podjęli decyzję o dodaniu Melbourne do trasy zawodów. Ma się tam kończyć się trzeci etap imprezy, który rozpoczynać się będzie w Kapsztadzie. Drugie co do wielkości miasto Australii po raz drugi w historii zostało jednym przystanków największych na świecie okołoziemskich regat. Wcześniej miało to miejsce podczas dziewiątej edycji, która odbyła się w latach 2005/2006.

Etap z Kapsztadu do australijskiego miasta będzie punktowany podwójnie, tak jak dwa inne etapy - z Auckland do Itai oraz z Newport do Cardiff.

Pierwotnie jachty, które wypływałyby z Kapsztadu miały opływać Australię od strony południowej oraz wschodniej i dobić do portu dopiero w Hongkongu. Miał to być najdłuższy etap całych regat, który liczyłby aż ponad 12000 mil morskich. Po wprowadzonej zmianie najdłuższym odcinkiem będzie prowadzący z nowozelandzkiego Auckland do Itajai w Brazylii i jego długość wyniesie 7600 mil morskich.

Najbliższa edycja Volvo Ocean Race będzie miała najdłuższą trasę w historii tych zawodów, bo będzie liczyła aż 46000 mil morskich. Zawodnicy będą żeglowali na 65-stopowych jachtach po wodach czterech oceanów i odwiedzą 12 miast na sześciu kontynentach.

Pierwszy etap regat będzie najkrótszy i będzie przebiegał z Alicante do Lizbony. Następnie uczestnicy odwiedzą Kapsztad w Republice Południowej Afryki, Melbourne w Australii, Hongkong, chińskie Kanton, Auckland w Nowej Zelandii, brazylijskie Itajai, Newport na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, Cardiff w Walii, Goeteborg w Szwecji i węgierską Hagę, która będzie metą.

Start trzynastej edycji Volvo Ocean Race zaplanowany jest na 22 października 2017 roku. Do tej pory do udziału w regatach zgłosiły się dwa teamy, holenderska załoga AkzoNobel ze sternikiem Simeonem Tienpontem oraz chiński Dongfeng Race Team z francuskim sternikiem Charlesem Caudrelierem.

Tak wygląda uaktualniona trasa Volvo Ocean Race 2017-2018:
ZOBACZ WIDEO Regaty Vendee Globe: do trzech razy sztuka Regaty Vendee Globe: do trzech razy sztuka
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
volvooceanrace.com
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×