KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Bojerowe ME: Burczyński już tylko punkt za Jabłońskim

Michał Burczyński po pięciu udanych wyścigach traci już tylko punkt do Karola Jabłońskiego, który jest liderem bojerowych mistrzostw Europy, odbywających się na zamarzniętym jeziorze Balaton na Węgrzech. Trzeci nadal jest Łukasz Zakrzewski.

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Michał Burczyński w bojerowej klasie DN Materiały prasowe / Robert Hajduk / Na zdjęciu: Michał Burczyński w bojerowej klasie DN

Na szczęście nie sprawdził się scenariusz jednodniowych regat o tytuł najlepszego bojerowca w Europie i we wtorek zawodnicy wrócili na zamarzniętą taflę największego jeziora Europy Środkowej.

Po tym jak w poniedziałek żeglarze klasy DN wystartowali w trzech wyścigach, we wtorek udało się organizatorom przeprowadzić ich aż pięć. Tym razem najlepiej radził sobie Michał Burczyński (AZS UWM Olsztyn), który mijał linię mety na miejscach drugim, pierwszym, drugim, ósmym i ponownie pierwszym. Dzięki temu oraz odrzuceniu trzynastego miejsca, zajętego w drugim starcie poprzedniego dnia, utrzymał drugą pozycję, ale traci już tylko punkt do prowadzącego Karola Jabłońskiego (OKŻ Olsztyn).

Ten z kolei nie osiągał złych wyników, bo dojeżdżał trzeci, dwukrotnie czwarty oraz pierwszy i piąty. Jednak młodszy o dziewiętnaście lat Burczyński ścigał się tego dnia lepiej i zniwelował dwunastopunktową stratę do bardziej utytułowanego kolegi.

Trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej nadal zajmuje kolejny Polak, Łukasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki), który był we wtorek czwarty, czternastym, jedenasty, czwarty oraz trzeci. Traci on natomiast aż dwadzieścia cztery punkty do drugiej pozycji. Na czwartą pozycję awansował Dariusz Kardaś (AZS UWM Olsztyn), co pokazuje, że Polacy są bojerową potęgą.

Mistrzostwa Europy według pierwotnych planów potrwać mają do piątku 24 lutego, ale ta kwestia zależy od pogody.

Maciej Frąckiewicz

Czy Michał Burczyński zostanie bojerowym mistrzem Europy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
 • yes Zgłoś komentarz
  "...potrwać mają do piątku 24 lutego, ale ta kwestia zależy od pogody" - od organizatorów również. Pogoda rozdziela karty, ale ktoś musi jej patrzeć na ręce ;) - tak przyszło mi na
  Czytaj całość
  myśl.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×