KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Tylko deskarze żeglowali przy słabym wietrze podczas 2. dnia Pucharu PZŻ

Podczas drugiego dnia Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego w Krynicy Morskiej wiatru było jak na lekarstwo i odbyły się tylko po trzy wyścigi w klasie RS:X. Prowadzą Lidia Sulikowska i Jakub Sykuła - informuje z miejsca regat Maciej Frąckiewicz.

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Jacek Kwiatkowski / PZŻ

W sobotę od rana wiatr wiał na tyle słabo, że rozpoczęcie wyścigów o godzinie 11:00 było niemożliwe więc odkładano je na późniejsze godziny. Dopiero po 13:00 została podjęta decyzja o wypłynięciu na wodę, ale pojawili się na niej jedynie juniorzy w windsurfingowej klasie RS:X i komisji sędziowskiej udało się przeprowadzić po trzy wyścigi dla każdej floty.

Wśród dziewczyn nadal pewnie prowadzi Lidia Sulikowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot), która co prawda w pierwszym wyścigu zajęła miejsce piąte, ale w następnych była już najlepsza i umocniła się na prowadzeniu. Druga w klasyfikacji jest jej klubowa koleżanka Weronika Marciniak i ona po miejscach trzecim, drugim i ponownie trzecim, tarci do Lidii już siedem punktów. Trzecia jest kolejna zawodniczka sopockiego klubu, Agnieszka Szpak, która najpierw była druga, a następnie czwarta oraz piąta.

Natomiast pozycję lidera wśród chłopców stracił Kajetan Pawłowski (AZS Poznań), po tym jak zajął miejsca piąte, trzeci oraz czwarte. Na czoło stawki wysunął się Jakub Sykuła (SKŻ Ergo Hestia Sopot), który tego dnia najpierw minął linię mety jako trzeci, a w dwóch kolejnych wyścigach przypływał drugi. Z przygodami żeglował natomiast, zajmujący trzecią pozycję, jego klubowy kolega Aleksander Przychodzeń, bo dwa wygrane wyścigi przedzielił falstartem, przez co w drugim wyścigu został zdyskwalifikowany.

Przypomnijmy, że w olimpijskiej klasie 470, gdzie mężczyźni i kobiety pływały razem, na prowadzeniu znajduje dziesiąta załoga igrzysk w Rio de Janeiro, Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska (SEJK Pogoń Szczecin/ChKŻ Chojnice). Drugą pozycję zajmują Maciej Sapiejka i Adam Krefft (SEJK Pogoń Szczecin/WCSS), a trzecie w ogólnej klasyfikacji są Antonina Marciniak i Julia Oleksiuk (Baza Mrągowo/AZS Warszawa).

ZOBACZ WIDEO Wielka radość piłkarzy Realu Madryt [ZDJĘCIA ELEVEN]


W klasie Laser Radial mężczyzn prowadzi wielokrotny mistrz świata i Europy Marcin Rudawski (MKS Dwójka Warszawa), przed Mateuszem Hanke (AZS AWFiS Gdańsk) i innym zawodnikiem klubu z Warszawy, Łukaszem Machowskim. W Laserze 4.7 w kategorii chłopców liderem jest Mateusz Grzempa (ChKŻ Chojnice), a za nim znajdują się Tomasz Trajnowicz (MBSW/UKŻR Giżycko) oraz Marek Rospond (YC PTTK Beskid Nowy Sącz). Natomiast wśród dziewczynek pierwszą trójkę tworzą Julia Rogalska (MBSW/UKŻR Giżycko), jej klubowa koleżanka Magdalena Daniszewska oraz zawodniczka klubu MKŻ Arka Gdynia, Kinga Brzóska.

W klasie 29er, gdzie załogi męskie startują z żeńskimi, prowadzą reprezentanci Volvo Youth Sailing Team Poland, Mikołaj Staniul i Kajetan Jabłoński (YKP Gdynia), którzy wyprzedzają Mikołaja Chłopka i Mateusza Kruczyńskiego (YKP Gdynia) oraz Pawła Jakubowskiego i Franciszka Windorbskiego z KS Bazy Mrągowo. Czwartą pozycję zajmuje natomiast najlepsza załoga dziewczyn, Karolina Żurek i Maja Micińska (YKP Gdynia).

Kolejną klasą, gdzie załogi dziewczyn i chłopaków rywalizowały w jednej flocie jest 420. Tutaj liderami są Seweryn Wysokiński i Mateusz Jankowski (CSW Opty Ustka/MKS Dwójka Warszawa), drugie miejsce zajmują Jakub Gołębiowski i Filip Szmit (SSW MOS Iława/MBSW/UKŻR Giżycko), a na trzeciej pozycji znajdują się siostry Barbara i Hanna Dzik (YKP Gdynia).

W katamaranach klasy Hobie Cat 16 startują tylko zawodnicy klubu UKS Navigo Sopot. Najlepiej jak na razie poradzili sobie Tymoteusz Cierzan i Oskar Niemira, a następne miejsca w klasyfikacji generalnej zajmują Zuzanna Szadziul i Wojciech Kaczmarek oraz Maja Niemira i Szymon Cierzan.

W klasie Cadet pierwszą trójkę tworzą Karolina Cendrowska i Hanna Gloeh (MKS Dwójka Warszawa), Bartłomiej Szlija i Marcel Kurjańczyk oraz kolejny duet z klubu MKS Dwójka Warszawa, Marcin Jarczewski i Adam Rutkowski. Z kolei w kolejnej dwuosobowej klasie, L'Equipe prowadzą Amelia Linowska i Julia Chmiel (KS Baza Mrągowo), drugie są Magdalena Chyła i Natalia Zdanowicz (Nauticus YC Olsztyn), a trzecią pozycję zajmuje inna załoga klubu KS Baza Mrągowo, Hubert Bałdyga i Grzegorz Sitarek.

W regatach na Zalewie Wiślanym startuje 289 zawodników z 47 klubów.

Czy Lidia Sulikowska i Jakub Sykuła utrzymają pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×