KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Krzysztof Swat: Zapraszam do Krynicy Morskiej za rok

- Zapraszam do nas za rok. Mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej niż w tym roku - powiedział burmistrz Krynicy Morskiej Krzysztof Swat, po zakończonej drugiej części Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego.

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Jacek Kwiatkowski / PZŻ

W dniach 26-28 maja odbyła się w Krynicy Morskiej druga część Pucharu Związku Żeglarskiego. Tydzień wcześniej rozegrana tu została także pierwsza część imprezy. Duże wsparcie dla PZŻ podczas organizacji regat okazał burmistrz Krynicy Krzysztof Swat.

- W ciągu ostatnich dni mieliśmy wszystko, bo było słońce, wiatr, ale także czas na plażowanie - rozpoczął krótkie podsumowanie Krzysztof Swat.

Rzeczywiście jednego dnia, a dokładniej w sobotę, wiało znacznie słabiej i większość zawodników nie zeszła na wodę Zalewu Wiślanego. Jedynymi, którzy rywalizowali w taką pogodę byli juniorzy windsurfingowej klasy RS:X.

- Niestety sobota była taka, że nic nie wiało więc prawie wszyscy mieli trochę odpoczynku - kontynuował przedstawiciel nadmorskiej miejscowości.

ZOBACZ WIDEO PA: znakomite widowisko i triumf Arsenalu. Zobacz skrót meczu z Chelsea Londyn [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Już drugi rok z rzędu miejscem imprezy była właśnie Krynica Morska. Jak pokazały dwa ostatnie weekendy, panują tutaj bardzo dobre warunki żeglarskie. Poza tym wielu zawodników oraz trenerów chwali wyremontowany i oddany do ponownego użytku w lipcu 2012 roku port.

- Cieszę się bardzo, że już druga edycja Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego mogła odbyć się w Krynicy Morskiej i myślę, że można udać ją za udaną. Mam nadzieję, że wszyscy zawodnicy będą po tym weekendzie w Krynicy zadowoleni, nie tylko ci, co wywalczyli trofea - stwierdził Swat.

Ze współpracy z Krynicą zadowolony jest prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera. - Jest to miejsce bardzo gościnne, do którego warto wracać. Rywalizacja pokazuje, że akwen w Krynicy jest bardzo wartościowy - stwierdził.

Burmistrz Krynicy również cieszy się z obecności tak licznej grupy żeglarzy w swojej miejscowości i wiele wskazuje na to, że ponownie się tutaj zjawią.

- Zapraszam do Krynicy Morskiej za rok. Mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej niż w tym roku - zakończył Krzysztof Swat.

Czy Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego odbędzie się w przyszłym roku również w Krynicy Morskiej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×