MŚ w klasie 470: dobry początek Agnieszki Skrzypulec i Irminy Mrózek Gliszczynskiej, Polki piąte po pierwszym dniu

Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska bardzo dobrze rozpoczęły mistrzostwa świata w olimpijskiej klasie 470, które odbywają się w Salonikach i po pierwszych trzech wyścigach zajmują wysokie, piąte miejsce.

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Irmina Mrózek Gliszczynska (L) i Agnieszka Skrzypulec (P) Materiały prasowe / Jacek Kwiatkowski / PZŻ / Na zdjęciu: Irmina Mrózek Gliszczynska (L) i Agnieszka Skrzypulec (P)

Pierwszy dzień zmagań u wybrzeży Grecji minął wszystkim bardzo sprawnie, bo bez problemu udało się organizatorom przeprowadzić po trzy wyścigi dla każdej grupy we flotach męskich oraz żeńskich.

Najlepiej z polskich żeglarzy rozpoczęły regaty Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska (SEJK Pogoń Szczecin/ChKŻ Chojnice). Mistrzynie Polski każdy poniedziałkowy wyścig ukończyły na trzeciej pozycji i zajmują piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Słabiej pływały natomiast Antonina Marciniak i Julia Oleksiuk (Baza Mrągowo/AZS Warszawa), które zajęły miejsca dwudzieste drugie, dwudzieste trzecie oraz dwudzieste pierwsze i plasują się dopiero na czterdziestej dziewiątej pozycji.

Liderkami są reprezentantki Wielkiej Brytanii, mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro, która jest także srebrną medalistką igrzysk w Londynie, Hannah Mills i jej nowa załogantka Eilidh McIntyre, po tym jak trzy razy mijały linię mety pierwsze. Drugie są brązowe medalistki ostatnich igrzysk, Słowenki Tina Mrak i Veronika Macarol, które najpierw zajęły miejsce trzecie, a dwa kolejne wyścigi w swojej grupie wygrały. Trzecią lokatę zajmują natomiast Chinki Xiaoli Wang oraz Haiyan Gao i one w pierwszym wyścigu były jedenaste, a później dwa razy drugie.

Wśród mężczyzn najwyżej sklasyfikowaną polską załogą jest duet, który tworzą Maciej Sapiejka i Adam Krefft (SEJK Pogoń Szczecin/WCSS). Nasi zawodnicy, po miejscach czternastym i dziesiątym, zameldowali się na mecie dopiero na dwudziestej drugiej pozycji i w efekcie zajmują trzydzieste drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji. Sześć pozycji dalej znajdują się Kamil Cesarski i Dominik Janowczyk (Baza Mrągowo/SEJK Pogoń Szczecin), którzy rozpoczęli dzień miejscem szesnastym, w drugim wyścigu zajęli miejsce piętnaste, a zakończyli ściganie trzydziestą lokatą.

Prowadzą Szwedzi Anton Dahlberg i Fredrik Bergstrom, którzy dwie wygrane przedzielili drugim miejscem. Trzy punkty tracą do nich broniący brązowego medalu Australijczycy Mathew Belcher i William Ryan (miejsca 4., 4. i 1.), którzy są także aktualnymi wicemistrzami olimpijskimi oraz trzecią ekipą Europy. Skład pierwszej trójki uzupełniają Turcy Deniz Cinar i Ates Cinar (miejsca 11., 2. i 3.).

Kolejne wyścigi zaplanowane są na wtorek na godzinę 14:00 czasu miejscowego (13:00 czasu polskiego). Tym razem mają odbyć się dwa starty. Regaty potrwają do soboty 15 lipca.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Tańczący Leo Messi i Katarzyna Kiedrzynek na plaży (WIDEO)
Czy Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska wywalczą historyczny medal mistrzostw świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×