Cichocki goni Szumowskiego w mistrzostwach Europy klasy 2.4mR

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Robert Hajduk / Volvo Gdynia Sailing Days 2017
Materiały prasowe / Robert Hajduk / Volvo Gdynia Sailing Days 2017
zdjęcie autora artykułu

Piotr Cichocki wygrał cztery piątkowe wyścigi i traci już tylko punkt do Ryszarda Szumowskiego, który jest liderem mistrzostw Europy EUROSAF żeglarzy z niepełnosprawnością w klasie 2.4mR podczas Volvo Gdynia Sailing Days.

W tym artykule dowiesz się o:

W piątek podczas mistrzostw Europy EUROSAF żeglarzy z niepełnosprawnością w klasie 2.4mR panowały trudne warunki pogodowe, ponieważ wiatr wiał z siłą około 20 węzłów, a do tego wytworzyła się duża fala i co jakiś czas padał deszcz. Regaty odbywają się w ramach 18. edycji Volvo Gdynia Sailing Days.

Ten dzień należał tym razem do Piotra Cichockiego, który wygrał wszystkie cztery wyścigi i nadal zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, ale zbliżył się na odległość zaledwie jednego punktu do prowadzącego w zawodach Ryszarda Szumowskiego. On z kolei cztery razy przypływał drugi, a w czwartek był pięć razy pierwszy więc role się odwróciły i na sobotę zapowiadają się ogromne emocje. Trzecią pozycję zajmuje natomiast reprezentantka Irlandii Georgina Griffin.

Gdynia Sailing Days organizowane są od 2000 roku. Natomiast od roku 2012 jej partnerem oraz sponsorem tytularnym jest firma Volvo i od kilku lat impreza nosi nazwę Volvo Gdynia Sailing Days. Tak pozostanie przynajmniej do 2019 roku, ponieważ w zeszłym roku Volvo Car Poland i Gdyńskie Centrum Sportu przedłużyły współpracę o kolejne trzy lata.

Żeglarstwo jest szwedzką tradycją marki Volvo. Szwedzi od zawsze związani są z żaglami i z pływaniem. Volvo już 19 lat temu rozpoczęło organizację jednych z największych zawodów żeglarskich na świecie - Volvo Ocean Race. Areną tych regat są oceany i morza całego świata. W tym roku wystartuje 13. edycja tych prestiżowych regat i nastąpi to 22 października w hiszpańskim Alicante.

Volvo Car Poland jest od trzech lat również partnerem Polskiego Związku Żeglarskiego i wspiera najbardziej uzdolnionych polskich żeglarzy młodego pokolenia w ramach programu Volvo Youth Sailing Team Poland.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: gwiazdy Arsenalu trenowały... kung-fu (WIDEO)

Źródło artykułu: