Piotr Cichocki mistrzem Europy żeglarzy z niepełnosprawnością w klasie 2.4mR

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Robert Hajduk / Volvo Gdynia Sailing Days 2017
Materiały prasowe / Robert Hajduk / Volvo Gdynia Sailing Days 2017
zdjęcie autora artykułu

Piotr Cichocki został mistrzem Europy EUROSAF żeglarzy z niepełnosprawnością w klasie 2.4mR podczas Volvo Gdynia Sailing Days. Klasyfikację generalna wygrał natomiast Ryszard Szumowski, który startował w regatach, ponieważ miały one formułę otwartą.

W tym artykule dowiesz się o:

Sobota była ostatnim dniem mistrzostw Europy EUROSAF żeglarzy z niepełnosprawnością w klasie 2.4mR, które odbyły się w ramach 18. edycji regat Volvo Gdynia Sailing Days.

Klasyfikację generalną wygrał Ryszard Szumowski, który nie posiadał żadnej niepełnosprawności, ale wystartował w zawodach, ponieważ miały one formułę otwartą. Był on bezkonkurencyjny podczas pierwszej części regat, kiedy wygrał pięć wyścigów. Natomiast w piątek w czterech startach najlepszy okazał się Piotr Cichocki i przed decydującym o ostatecznych wynikach dniem obu żeglarzy dzielił zaledwie punkt. Ostatecznie to jednak Szumowski wygrał jedyny sobotni wyścig i przypieczętował swoją wygraną.

Jednak z racji tego, że nie posiadał on żadnej niepełnosprawności to mistrzem Europy EUROSAF został Cichocki, który zdeklasował resztę stawki, bo drugą w klasyfikacji, reprezentantkę Irlandii Georginę Griffin, wyprzedził aż o piętnaście punktów. Z kolei na najniższym stopniu podium stanął Łotysz Janis Lakstigala.

Gdynia Sailing Days organizowane są od 2000 roku. Natomiast od roku 2012 jej partnerem oraz sponsorem tytularnym jest firma Volvo i od kilku lat impreza nosi nazwę Volvo Gdynia Sailing Days. Tak pozostanie przynajmniej do 2019 roku, ponieważ w zeszłym roku Volvo Car Poland i Gdyńskie Centrum Sportu przedłużyły współpracę o kolejne trzy lata.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: gwiazdy Arsenalu trenowały... kung-fu (WIDEO)

Żeglarstwo jest szwedzką tradycją marki Volvo. Szwedzi od zawsze związani są z żaglami i z pływaniem. Volvo już 19 lat temu rozpoczęło organizację jednych z największych zawodów żeglarskich na świecie - Volvo Ocean Race. Areną tych regat są oceany i morza całego świata. W tym roku wystartuje 13. edycja tych prestiżowych regat i nastąpi to 22 października w hiszpańskim Alicante.

Volvo Car Poland jest od trzech lat również partnerem Polskiego Związku Żeglarskiego i wspiera najbardziej uzdolnionych polskich żeglarzy młodego pokolenia w ramach programu Volvo Youth Sailing Team Poland.

Źródło artykułu: