KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

MŚ w klasie Finn: Piotr Kula wygrał wyścig i utrzymał piąte miejsce

Piotr Kula po dwóch zupełnie różnych wyścigach utrzymał piąte miejsce na mistrzostwach świata w olimpijskiej klasie Finn, które odbywają się w węgierskiej miejscowości Balatonfoldvar. Na dziewiętnastym miejscu znajduje się natomiast Mikołaj Lahn.

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Piotr Kula na jachie olimpijskiej klasy Finn Materiały prasowe / Cserta Gabor / Spartacus Sailing Club / Na zdjęciu: Piotr Kula na jachie olimpijskiej klasy Finn

W środę na jeziorze Balaton wiało trochę słabiej niż podczas dwóch poprzednich dni mistrzostw świata w olimpijskiej klasie Finn, ale i tak udało się sprawnie przeprowadzić dwa kolejne wyścigi. Najlepsze warunki panowały rano, kiedy wiatr wiał z prędkością od 8 do 10 węzłów. Później jednak było go już coraz mniej i końcówka drugiego wyścigu to wiatr osiągający 5-6 węzłów.

Pierwszy wyścig zupełnie nie wyszedł żadnemu reprezentantowi Polski. Dopiero sześćdziesiąte ósme miejsce zajął w nim Piotr Kula (GKŻ Gdańsk), ale za to w drugim pokazał, że był to tylko wypadek przy pracy, bo minął linię mety jako pierwszy. Dzięki temu aktualny mistrz Polski utrzymał piątą pozycję w klasyfikacji generalnej.

Podobnie rozpoczął dzień również wicemistrz naszego kraju Mikołaj Lahn (UKŻ Wiking Toruń), który zajął w pierwszym wyścigu siedemdziesiąte miejsce. W kolejnym jednak przypłynął dziesiąty, ale i tak zanotował spadek z lokaty szesnastej na dziewiętnastą.

Natomiast Łukasz Lesiński (YK Stal Gdynia) kończył środowe wyścigi na miejscach siedemdziesiątym piątym oraz sześćdziesiątym dziewiątym i zamienił lokatę pięćdziesiątą dziewiątą na sześćdziesiątą trzecią. Andrzej Romanowski (YK Rewa) był tego dnia sto siódmy oraz sześćdziesiąty piąty i spadł z pozycji osiemdziesiątej czwartej na osiemdziesiątą piątą.

Z kolei nastąpiła kolejna zmiana na pozycji lidera. Z pozycji drugiej na pierwszą awansował Szwed Max Salminen, po tym jak dwukrotnie zajął miejsce szóste. Na drugą lokatę wskoczył wicemistrz Europy Edward Wright z Wielkiej Brytanii (miejsca 4. i 5.), a na trzeciej znajduje się Holender Nicholas Heiner (miejsca 1. i 3.).

Kolejne dwa wyścigi zaplanowane są na czwartek na godzinę 10:00. Regaty potrwają do niedzieli 10 września. Bierze w nich udział 113 zawodników z 31 krajów.

ZOBACZ WIDEO Nietypowy gość na murawie w Kolumbii. Zobacz skrót meczu z Brazylią [ZDJĘCIA ELEVEN]

Czy któryś z Polaków stanie na podium mistrzostw świata w klasie Finn?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×