WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Polska Ekstraklasa Żeglarska bliżej finału

Pierwszy dzień walki o tytuł mistrza Polski za nami. W Szczecinie trwa finałowa odsłona Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. Sobota należała do załogi Yacht Club Sopot, ale pozycję lidera klasyfikacji ogólnej utrzymał Jacht Klub Kamień Pomorski.
Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Polska Ekstraklasa Żeglarska

To był dzień pełen wrażeń. Żeglarze mogli liczyć na zróżnicowane warunki wiatrowe, kiedy to pierwsze starty zaczynały się w słabym wietrze, a regaty kończyli bez spinakerów ze względu na zbyt silne powiewy.

- Najtrudniejszy wyścig to był ten, kiedy płynęliśmy bez spinakerów. Ten wyścig był taki najbardziej ciasny, najbardziej równy, bo wszystkie łódki blisko siebie płynęły, w zasadzie do ostatnich metrów walczyliśmy o zwycięstwo i udało się w tym wyścigu wygrać - mówi Rafał Sawicki, sternik Yacht Club Sopot.

Tym samym po pierwszym dniu wyścigów załoga utrzymuje pozycję lidera, przybliżając się do zdobycia tytułu najlepszej załogi Polskie Ekstraklasy Żeglarskiej. Znakomity występ zaliczyła dziś także załoga Olsztyńskiego Klubu Żeglarskiego.

- Dla nas to świetny dzień, skończyliśmy na drugim miejscu z niedużą stratą do pierwszego. Najważniejsze żebyśmy byli jutro przed Szczecinem, co jest do zrobienia. Brakuje nam tego w punktacji generalnej w awansie do Ligi Mistrzów - mówi sternik OKŻ Szymon Jabłkowski.

ZOBACZ WIDEO Borussia Dortmund tylko zremisowała z SC Freiburg. Zobacz skrót meczu [ZDJĘCIA ELEVEN]

Załoga od początku sezonu zrobiła znakomite postępy.

- My zaczęliśmy od bardzo słabego występu w Sopocie, gdzie skończyliśmy na przedostatnim miejscu i po tym słabym początku było już tylko lepiej. Mieliśmy czwarte miejsce w Świnoujściu, trzecie w Gdyni i mam nadzieję, że będziemy to kontynuować. Ten pierwszy występ w Sopocie odebrał nam możliwość walki o medale, ale stawka nadal jest dla nas wysoka - dodaje Jabłkowski.

Niedzielne wyścigi rozstrzygną, która załoga zdobędzie tytuł mistrza Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej.

Żeglarze ścigają się 6 jednakowych jachtach - TOM28. W niedzielę ponownie wyjdą na wodę około 10:00, a wręczenie nagród przewidziane jest na godzinę 15:00.

Wyniki dnia

1. Yacht Club Sopot - 11 pkt
2. Olsztyński Klub Zeglarski - 16 pkt
3. Jacht Klub Kamień Pomorski - 22 pkt
4. PMT TZR Szczecin - 23 pkt
5. MOS Iława - 25 pkt
6. Legia Warszawa - 27 pkt
7. YC Sztag AWF Katowice - 32 pkt
8. JKM Gryf Gdynia - 36 pkt
9. PZKS DZYGIT - 37 pkt

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.