Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Karol Jabłoński prowadzi po 1. dniu mistrzostw świata w klasie DN

Karol Jabłoński zdecydowanie prowadzi po pierwszym dniu mistrzostw świata w bojerowej klasie DN, które odbywają się na zamarzniętym jeziorze Wielimie. Ostatecznie do regat przystąpiło 158 zawodników z 16 krajów.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Karol Jabłoński na bojerze z numerem 36 Materiały prasowe / Marek Karbowski / Na zdjęciu: Karol Jabłoński na bojerze z numerem 36
Według pierwotnych planów pierwsze wyścigi mistrzostw świata w klasie DN miały odbyć się już w niedzielę na jeziorze Niegocin w Giżycku. Jednak w nocy z soboty na niedzielę napadało tyle śniegu, że rywalizacja była niemożliwa. W związku z tym zawody przeniesiono na jezioro Wielimie w okolicach Szczecinka i niedziela była przeznaczona na przeniesienie się wszystkich żeglarzy na nowy akwen, a ściganie rozpoczęło się dopiero w poniedziałek.

Tego dnia udało się organizatorom przeprowadzić cztery wyścigi dla grupy złotej oraz po trzy starty dla grup srebrnej i brązowej. Zdecydowanym liderem jest jak na razie broniący tytułu jedenastokrotny mistrz świata Karol Jabłoński (OKŻ Olsztyn), który rozpoczął regaty od miejsca drugiego, a następnie dwa razy był najlepszy i raz trzeci.

Aż dwadzieścia pięć punktów traci do niego drugi w klasyfikacji generalnej Jarosław Radzki (KKS Warmia Olsztyn), a jego poniedziałkowe lokaty to trzecia, piąta, trzecia oraz dwudziesta pierwsza. Po dobrym początku zawodów w postaci dwóch czwartych miejsc, słabszą końcówkę dnia miał świeżo upieczony mistrz Polski Michał Burczyński (AZS UWM Olsztyn), który w dwóch ostatnich wyścigach zajął miejsca dwudzieste trzecie oraz trzynaste i na razie jest trzeci. Traci on do Radzkiego osiem punktów, a "oczko" za nim znajduje się reprezentant Stanów Zjednoczonych Ronald Sherry (miejsca 25., 2., 2. i 16.).

Jeśli we wtorek uda się rozegrać tyle wyścigów, żeby każda flota miała ich po siedem to mistrzostwa świata zostaną zakończone i od środy do czwartku zostaną przeprowadzone mistrzostwa Europy.

Informacja prasowa (MF) - Polski Związek Żeglarski

ZOBACZ WIDEO Messi i Suarez błyszczeli. Siedem goli w meczu Barcelony [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Karol Jabłoński po raz dwunasty w karierze zostanie mistrzem świata w klasie DN?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×