KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Łukasz Zakrzewski wiceliderem, a Michał Burczyński trzeci po dwóch dniach ME w klasie DN

Łukasz Zakrzewski, Michał Burczyński i Karol Jabłoński zajmują miejsca drugie, trzecie oraz czwarte po dwóch dniach mistrzostw Europy w klasie DN, które odbywają się na jeziorze Wielimie w okolicach Szczecinka. Liderem jest Amerykanin Ronald Sherry.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Bojery klasy DN Materiały prasowe / Robert Hajduk / Na zdjęciu: Bojery klasy DN
Od środy na zamarzniętej tafli jeziora Wielimie w okolicach Szczecinka odbywają się mistrzostwa Europy w bojerowej klasie DN. Regaty mają formułę otwartą więc startują w nich także zawodnicy spoza Europy. Podczas pierwszego dnia rywalizacji udało się przeprowadzić jeden wyścig dla floty złotej, a w czwartek rozegrano dwa biegi. Na więcej na razie nie pozwolił zbyt słaby wiatr.

Pewnym liderem klasyfikacji generalnej jest Ronald Sherry ze Stanów Zjednoczonych, który wygrał wyścigi numer jeden oraz trzy i raz zajął drugie miejsce. Aż dziesięć punktów traci do niego, drugi w całych zawodach, Łukasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki), mijając linię mety na miejscach piątym, czwartym i ponownie piątym. Dwa punkty za nim, na trzeciej pozycji, znajduje się z kolei aktualny mistrz Polski Michał Burczyński (AZS UWM Olsztyn), po tym jak jeździł ze zmiennym szczęściem, bo najpierw był drugi, następnie jedenasty, a w ostatnim wyścigu trzeci.

Czwarte miejsce, a jednocześnie trzecie wśród zawodników z Europy, zajmuje świeżo upieczony mistrz świata Karol Jabłoński (OKŻ Olsztyn). On, podobnie jak Burczyński, również nie zawsze cieszył się dobrych miejsc na mecie. 55-latek ukończył jedyny środowy wyścig na trzynastej pozycji, czwartek rozpoczął od wygranej, a zakończył miejscem szóstym.

Na piątek zaplanowane są ostatnie wyścigi bojerowych mistrzostw Europy.

Informacja prasowa (MF) - Polski Związek Żeglarski

ZOBACZ WIDEO Luz dał fajne wysokości. Piotr Lisek na HMŚ po osiem równych skoków
Czy któryś z Polaków zdobędzie złoty medal tegorocznych ME w klasie DN?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×