W kwietniu startuje 12. sezon Polish Match Tour

Już w pierwszy weekend kwietnia rozpocznie się 12. sezon Polish Match Tour - cyklu regat match racingowych zaliczanych do rankingu PŚ Federacji World Sailing. Tegoroczny projekt obejmuje organizację 7 regat w Szczecinie, Rybniku i Świnoujściu.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Jachty podczas zawodów Polish Match Tour Materiały prasowe / MT Partners / Na zdjęciu: Jachty podczas zawodów Polish Match Tour
Pierwsze 2 regaty odbędą się w Rybniku na jachtach Skippi650. Pierwszymi będą regaty połączone z Akademią Regatową i szkoleniem meczowym dla nowych polskich załóg. Kolejne to już międzynarodowa impreza Spring Cup rangi Grade3 z załogami z Niemiec, Portugalii, Danii i Nowej Zelandii.

Kolejne imprezy to już klasyczne regaty w Szczecinie na jachtach TOM28 - WarmUp i Szczecin Match Race w maju oraz w Świnoujście Match Race w czerwcu w Świnoujściu. Wszystkie zachodniopomorskie imprezy będą bardzo mocno obsadzone załogami z całego świata plasującymi się w czołówce rankingu World Sailing. Zobaczymy sterników z czołowej 10 i 20 rankingu z całej Europy ale również z USA i Australii. Dodatkowo regaty w Szczecinie będą zaliczane do światowego cyklu Match Racing Super League, a Świnoujskie do cyklu European Match Race Tour.

Najważniejsza impreza dla krajowych zawodników, czyli Mistrzostwa Polski odbędą się we wrześniu w Szczecinie, już po raz 5 organizowane przez Polish Match Tour. Będzie to impreza rangi Grade2 na której zobaczymy czołówkę Polaków i 4 załogi z czołówki światowej.

Zakończenie sezonu meczowego PMT już tradycyjnie odbędzie się w październiku na ciepłych wodach Zalewu Rybnickiego podczas Rybnik Match Race, grade3.

ZOBACZ WIDEO "Kubica show" podczas konferencji prasowej

Powraca również klasyfikacja łączna cyklu dla sterników, a składać na nią punkty zależne od rangi regat. Na zwycięzcę sezonu czekać będzie Trofeum Przechodnie PMT.

Kalendarz Regat Polish Match Tour 2018:

Data Regaty Miejsce
7-8.04 Akademia Regatowa Rybnik
14-15.04 Spring Cup Rybnik
28-29.04 WarmUp Szczecin
30.4-1.05 Szczecin Match Race Szczecin
22-24.06 Świnoujście Match Race Świnoujście
21-23.09 Open Polish Championship Szczecin
20-21.10 Rybnik Match Race Rybnik

 

- Tegoroczna, dwunasta edycja cieszy się dużym zainteresowaniem. Po okresie spadku ilości zawodników, czyli po wprowadzeniu katamaranów do cyklu World Tour, obecnie widać wyraźny powrót zawodników do klasycznego ścigania. Ale widać też nowe pokolenie, nową falę zawodników a to bardzo cieszy, bo konkurencja się wzmaga i rywalizacja nabiera kolorytu. Przed nami długi ale mocny sezon - powiedział Maciej Cylupa, organizator regat.

- Po zimowym okresie przygotowań, jesteśmy mocno wygłodzeni i czekamy na początek sezonu żeglarskiego. Regaty organizowane przez PMT w Szczecinie i Świnoujściu to stały punkt naszych meczowych planów. Cieszymy się też, że w tym roku wszystkie imprezy PMT są bardzo dobrze obsadzone, bo rywalizacja na najwyższym poziomie daje zawsze najwięcej frajdy. Nie możemy się już doczekać pierwszych startów! - przyznał Patryk Zbroja, 8 sternik w rankingu World Sailing.

- Starty w PMT zaczynaliśmy dwa sezonu temu, jako nowa, zupełnie świeża załoga. Po dwóch przepływanych sezonach planujemy udział w każdej imprezie 12. sezonu PMT i z niecierpliwością czekamy na start regat. PMT to najlepsza szkoła żeglarstwa regatowego i mamy nadzieję, że w nowym sezonie zobaczymy nowe załogi rozpoczynające przygodę z match racingiem - powiedział Szymon Jabłkowski, 46 sternik w rankingu World Sailing.

Partnerami Polish Match Tour są D.A.D – Texet Polska, Pomorze Zachodnie, North-East Marina, Świnoujście, Szczecin, Rybnik oraz AVA, Harken, Bryt Sails, THIS1, Centrum Żeglarskie Szczecin i wodoaktywni.com. Organizatorem regat jest firma MT Partners i Fundacja Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego - Polish Match Tour.

Bieżące informacje można znaleźć na oficjalnej stronie cyklu www.polishmatch.pl lub profilu www.facebook.com/PolishMatchTour.

Polish Match Tour to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych. Rozgrywany jest od 2007 roku na różnych akwenach. W sezonie 2018 cykl składa się z 7 imprez, rozgrywanych na akwenach w Szczecinie, Świnoujściu i Rybniku. Cykl organizowany jest przy współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim, a regaty są zatwierdzone przez Międzynarodową Federację Żeglarską World Sailing.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×