Polacy powalczą o Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie 2018 na MŚ klasy Nacra 15

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Paweł Solecki / Na zdjęciu (od lewej): Maja Niemira, Oskar Niemira, Santiago Lange, Tymoteusz Cierzan, Katarzyna Piernicka
Materiały prasowe / Paweł Solecki / Na zdjęciu (od lewej): Maja Niemira, Oskar Niemira, Santiago Lange, Tymoteusz Cierzan, Katarzyna Piernicka
zdjęcie autora artykułu

W sobotę 21 kwietnia rozpoczną się w Barcelonie mistrzostwa świata w klasie Nacra 15. Polskę reprezentować Maja i Oskar Niemira oraz Tymoteusz Cierzan i Katarzyna Piernicka, którzy powalczą także o kwalifikacje na Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie.

Regaty u wybrzeży Hiszpanii potrwają od 21 do 27 kwietnia, ale pierwsze wyścigi zostaną przeprowadzone dopiero w poniedziałek 23 kwietnia około godziny 12:00. Sobota i niedziela przeznaczone są na rejestrację zawodników, wyścigi treningowe oraz regulaminowe pomiary sprzętu.

Do regat klasy Nacra 15 zgłosiło się 65 katamaranów z 19 krajów. Wśród nich są dwie załogi z Polski, które tworzą rodzeństwo Maja i Oskar Niemira oraz Tymoteusz Cierzan i Katarzyna Piernicka (wszyscy UKS Navigo Sopot). To będzie pierwszy start w historii naszych żeglarzy w tej imprezie.

Wcześniej Tymoteusz Cierzan i Oskar Niemira startowali jako jedna załoga i dwukrotnie wzięli udział w Mistrzostwach Świata Juniorów World Sailing, gdzie 2016 roku zajęli miejsce jedenaste, a w 2017 ukończyli zmagania na dziewiątej pozycji.

Podczas mistrzostw świata w Barcelonie, poza walką o medale, zawodnicy będą również rywalizowali o zdobycie kwalifikacji na Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w październiku tego roku w argentyński Buenos Aires.

ZOBACZ WIDEO Gol i owacja na stojąco dla Arkadiusza Milika. Sześć goli w meczu Napoli [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS] [color=#4B4F56]

[/color]

Pięć z obecnych na hiszpańskich zawodach reprezentacji już wcześniej zdobyło kwalifikację na wspomniane igrzyska. Natomiast na rozpoczynających się mistrzostwach będzie można wywalczyć kolejnych sześć przepustek.

Wiadomo już, że w Argentynie wystartują nasi windsurferzy w klasie Techno 293 Plus, którzy zdobyli kwalifikacje podczas niedawno zakończonych mistrzostw Europy w Mondello na Sycylii (1-7 kwietnia). Jednak nie wiadomo jeszcze kto dokładnie będzie nas tam reprezentował.

Maja i Oskar Niemira oraz Tymoteusz Cierzan i Katarzyna Piernicka znajdują się wśród młodych talentów, które poza Polskim Związkiem Żeglarskim oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki, wspiera także Volvo Car Poland. Grupa tych uzdolnionych żeglarzy tworzy razem Volvo Youth Sailing Team Poland.

Informacja prasowa (MF) - Polski Związek Żeglarski

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy polscy żeglarze staną na podium MŚ klasy Nacra 15 lub zakwalifikują się na Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie 2018?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)