Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Polacy wygrali regaty Antigua Sailing Week na Karaibach!

Polska załoga R-Six Team wygrała w klasie Offshore Multihull regaty Antigua Sailing Week, które w dniach 28 kwietnia - 4 maja odbyły się na Karaibach. Natomiast 2. miejsce w kategorii CSA - Racing 4 zajął jacht Taz z Magdaleną Makowską na pokładzie.
Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Załoga R-Six Team 6601 podczas regat Antigua Sailing Week 2018 Materiały prasowe / Jacek Bonecki / Na zdjęciu: Załoga R-Six Team 6601 podczas regat Antigua Sailing Week 2018

Po 6 dniach zmagań, reprezentujący Polskę R-Six Team wygrał klasyfikację generalną w prestiżowej klasie Offshore Multihull. Tym samym, startująca na katamaranie HH66, załoga, której liderem jest Robert Szustkowski, powtórzyła swój wielki sukces sprzed roku. Polacy zdominowali regaty, wygrywając aż 4 z 5 wyścigów. Tylko w jednym R-Six Team zajął drugie miejsce.

- Nie ukrywamy, że w tym roku szczególnie zależało nam na zwycięstwie ze względu na obchody 100-lecia niepodległości. Jesteśmy dumni, że godnie reprezentowaliśmy Polskę w tak odległym zakątku świata, jakim są Karaiby. Cieszymy się, że swym zwycięstwem mogliśmy, w jakimś stopniu, przyczynić się do uczczenia tej pięknej rocznicy - mówił, zaraz po wygranej w ostatnim wyścigu, Albert Gryszczuk.

- Jesteśmy tutaj drugi raz i drugi raz wygraliśmy. Cieszymy się bardzo z pierwszego miejsca dla R-Six Team, ale to złoto jest przede wszystkim dla Polski i dla wszystkich kibiców, którzy wspierali nas przez cały tydzień - podkreśla Jarosław Kazberuk.

- Ostatni wyścig nie był wcale formalnością, płynęliśmy skupieni i kontrolowaliśmy sytuację od początku do końca. Bardzo dobre manewry dały nam zwycięstwo zarówno w ostatnim starcie, jak i w całych regatach. Jesteśmy szczęśliwi. Teraz pora na powrót do Europy, gdzie czekają na nas kolejne wyzwania sportowe - podsumowuje Robert Janecki, Skipper R-Six Team.

ZOBACZ WIDEO Motocykl żużlowy podczas meczu

W ramach programu "Youth Sailing", w ostatnim wyścigu R-Six Team gościł na pokładzie młodego adepta Antigua Sailing School, który - jak podkreślają doświadczeni żeglarze - znakomicie pomagał przy wszystkich manewrach. Miał też okazję stanąć za sterami polskiego katamaranu, dzięki czemu miał swój udział w ostatnim zwycięstwie.

Liderem na katamaranie HH66 jest Robert Szustkowski, pasjonat żeglarstwa i rajdów samochodowych, który łącząc te dwie pasje stworzył zwycięski R-Six Team. Sukcesów zespołu nie byłoby bez wsparcia partnerów, takich jak serwis internetowej wymiany walut - Amronet.pl, czy grupa PayHolding.

Warto również drugie miejsce w kategorii CSA - Racing 4 zajął jacht Taz z Magdaleną Makowską na pokładzie, która pełniła na nim rolę taktyka. Ekipa z Polką na pokładzie miała niesamowitego pecha, ponieważ przez większość imprezy znajdowała się prowadzeniu, ale podczas ostatniego dnia rywalizacji pękła im jedna z want i nie byli w stanie ukończyć ostatniego wyścigu, przez co spadli na druga pozycję w klasyfikacji generalnej. Załoga jachtu Taz straciła ostatecznie zaledwie jeden punkt do zwycięzcy.

W całych regatach startowało prawie 200 jachtów, a w zmaganiach na morzu brało udział ponad 1500 żeglarzy. Antigua Sailing Week odbyła się już po raz 51.

Amronet.pl to zaawansowana technologicznie, innowacyjna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Serwis obsługuje automatycznie wszystkie banki w Polsce, a także wpłaty międzynarodowe. Amronet.pl jest częścią jednej z największych w Polsce grup serwisów internetowych do wymiany walut online - Payholding Sp. z o.o.. W jej skład wchodzą również Gieldawalut.com oraz Pluskantor.pl.

Payholding sp. z o.o. dysponuje najnowocześniejszymi na internetowym rynku wymiany walut rozwiązaniami technologicznymi, opartymi o algorytm sztucznej inteligencji, wspomagający proces transakcji i obsługi Klienta.

R-Six Team 6601 to załoga katamaranu HH66, w której skład wchodzą Robert Szustkowski, Jarek Kazberuk, Tomasz Januszewski - były zawodnik kadry narodowej Polskiego Związku Żeglarskiego w olimpijskiej klasie 49er, Jacek Wysocki, Albert Gryszczuk, Robert Janecki i Alex Szustkowski. W 2016 roku R-Six Team wygrał regaty Multihull Cup Regatta. A w 2017, polski zespół zdobył puchar karaibskich zawodów Antigua Sailing Week.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×