KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Dobry początek Marcina Rudawskiego na ME klas Laser Standard i Laser Radial

Marcin Rudawski zajmuje 4. miejsce w klasie Laser Radial i jest najwyżej sklasyfikowanym Polakiem po pierwszym dniu mistrzostw Europy w klasach Laser Standard oraz Laser Radial kobiet i mężczyzn.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Marcin Rudawski na jachcie klasy Laser Radial Materiały prasowe / Jacek Kwiatkowski / PZŻ / Na zdjęciu: Marcin Rudawski na jachcie klasy Laser Radial
W poniedziałek 7 maja, we francuskiej miejscowości La Rochelle, rozpoczęły się mistrzostwa Europy w olimpijskich klasach Laser Standard i Laser Radial kobiet oraz nieolimpijskiej klasie Laser Radial mężczyzn. Wyścigi odbyły się dość późno, bo dopiero przed godziną 15:00, ale i tak udało się przeprowadzić po dwa starty w każdej flocie.

Najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Polski po pierwszym dniu rywalizacji jest broniący tytułu, ośmiokrotny mistrz Europy w klasie Laser Radial, Marcin Rudawski (MKS Dwójka Warszawa), który rozpoczął regaty od miejsca szóstego, a w drugim wyścigu był siódmy i zajmuje czwartą lokatę w klasyfikacji generalnej. Na dobrej, ósmej pozycji znajduje się natomiast Aleksander Arian (UKS Sailing Team Rzeszów), po tym jak przypływał siódmy oraz dwunasty. Prowadzi Słoweniec Nik Pletikos (miejsca 4. i 3.).

W kategorii kobiet w Laserze Radialu z polskich zawodniczek startuje tylko Agata Barwińska (MOS SSW Iława). Nasza żeglarka mijała linię mety dwunasta oraz siedemnasta w swojej grupie i w ogólnej klasyfikacji zajmuje dwudziestą piątą lokatę na dziewięćdziesiąt trzy panie. Liderką jest Maxime Jonker z Holandii (miejsca 1. i 1.). Złota medalistka sprzed roku, również Holenderka Marit Bouwmeester (miejsca 3. i 9.), jest na razie szósta.

W klasie Laser Standard, która podzielona jest na trzy grupy, ściga się aż czterech naszych kadrowiczów. Najlepiej podczas poniedziałkowych wyścigów poradził sobie Jakub Rodziewicz (SEJK Pogoń Szczecin), który dzień rozpoczął bardzo dobrym, szóstym miejscem, a zakończył trzydziestym pierwszym i zajmuje czterdziestą ósmą lokatę. Sześć pozycji dalej znajduje się Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia), po tym jak przypływał dwudziesty szósty oraz czternasty. Sześćdziesiąty piąty jest Tadeusz Kubiak z SEJK Pogoń Szczecin (miejsca 25. i 19), a siedemdziesiąty czwarty jest reprezentujący ŻLKS Poznań Dawid Kania (miejsca 22. i 30.).

Kolejne wyścigi zaplanowane są na wtorek na godzinę 14:30. Regaty we Francji potrwają do soboty 12 maja.

Informacja prasowa (MF) - Polski Związek Żeglarski

ZOBACZ WIDEO Potężna bomba Milika i Polak o krok od gola. Napoli nie pokonało Torino [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Marcin Rudawski zostanie po raz dziewiąty mistrzem Europy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×