Agnieszka Skrzypulec: Takie warunki motywują mnie do większej koncentracji

- Te warunki zazwyczaj sprawiają mi więcej problemów i cieszę się, że mogłam w nich popływać, ponieważ motywują mnie do większej koncentracji - powiedziała Agnieszka Skrzypulec, która razem z Jolantą Ogar prowadzi w klasie 470 po 1. dniu Pucharu PZŻ.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Agnieszka Skrzypulec (z lewej) i Jolanta Ogar (z prawej) na jachcie olimpijskiej klasy 470 Materiały prasowe / Jacek Kwiatkowski / PZŻ / Na zdjęciu: Agnieszka Skrzypulec (z lewej) i Jolanta Ogar (z prawej) na jachcie olimpijskiej klasy 470
Od piątku 11 maja odbywa się w Krynicy Morskiej pierwsza część Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego, która potrwa do niedzieli. W ten weekend na wodach Zalewu Wiślanego ścigają się między innymi zawodnicy klasy 470. Na starcie pojawiła się Agnieszka Skrzypulec oraz Jolanta Ogar, które początkowo nie planowały występu w tych regatach i po miejscach czwartym oraz dwa razy pierwszym panie są liderkami.

- Przyjechałyśmy tutaj dopiero w piątek w nocy miałyśmy więc miałyśmy mało czasu na złożenie całego sprzętu, ale ta sytuacja była dla nas pewnego rodzaju przygodą. Podczas dzisiejszych wyścigów na trasie działo się naprawdę dużo, ponieważ wiał słaby i zmienny wiatr. Piąte miejsce w pierwszym wyścigu było wynikiem tego, że miałyśmy falstart i musiałyśmy cofnąć się na linię startu, przez co ciężko było potem zająć dobrą pozycję. W kolejnych wyścigach starałyśmy się już nie popełnić takiego błędu - powiedziała Agnieszka Skrzypulec.

Na wodzie panowały tego dnia różne warunki, zależenie od lokalizacji trasy każdej floty. Na trasie klasy 470 wiatru nie było zbyt dużo, ale pomimo że nie są to ulubione warunki naszej sterniczki to ceni ona sobie piątkową pogodę.

- Takie warunki zazwyczaj sprawiają mi na regatach najwięcej problemów więc cieszę się, że mogłam w nich popływać, ponieważ motywują mnie one do jeszcze większej koncentracji - stwierdziła aktualna mistrzyni świata.

ZOBACZ WIDEO RSC Anderlecht grzebie szanse na mistrzostwo Belgii. Trafienie Teodorczyka nic nie dało [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Te zawody poza rywalizacją sportową są także kolejnym etapem przygotowań do najważniejszej imprezy sezonu, sierpniowych mistrzostwach świata wszystkich klas olimpijskich, które odbędą się w Aarhus. Będzie to pierwsza okazja do zdobycia kwalifikacji olimpijskiej dla kraju na igrzyska w Tokio w 2020 roku.

- Są to dobre zawody przygotowawcze w perspektywie mistrzostw świata w Aarhus, ponieważ mniej więcej takich warunków trzeba się tam spodziewać - zakończyła Agnieszka Skrzypulec.

Organizatorem regat jest Polski Związek Żeglarski przy współpracy z Miastem Krynica Morska. Poza tym partnerami imprezy są Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz firma Volvo Car Poland, a sponsorami są firmy Ziaja oraz D.A.D Sportwear.

Informacja prasowa (MF) - Polski Związek Żeglarski

Czy Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar wygrają Puchar PZŻ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×