Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

VGSD: w niedzielę rywalizowali tylko sopocianie, zapisywały się Lasery

W niedzielę 1 lipca na Volvo Gdynia Sailing Days 2018 rywalizowały katamarany w Formule Open i Hobie Cat 16 oraz kiteboardziści. Tego dnia rozpoczęły się także zapisy zawodników w klasach Laser Standard i Laser Radial na mistrzostwa świata do lat 21.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Tymoteusz Cierzan i Katarzyna Piernicka na katamaranie klasy Nacra 15 Materiały prasowe / Robert Hajduk / Na zdjęciu: Tymoteusz Cierzan i Katarzyna Piernicka na katamaranie klasy Nacra 15
W katamaranach ścigali się żeglarze UKS Navigo Sopot. W klasie Hobie Cat 16 najlepsi okazali się Zuzanna Szadziul i Szymon Cierzan, którzy wyprzedzili Wiktorię Ossowską i Aleksa Wysockiego oraz Aleksandrę Soczyńską i Stanisława Wierczyńskiego. Z kolei w Formule Open pierwsze miejsce zajęli Tymoteusz Cierzan i Katarzyna Piernicka, a drugie Maja Niemira i Oskar Niemira.

W Kiteboardingu Puchar VGSD powędruje do zawodnika SKŻ Ergo Hestia Sopot, bo tylko oni rywalizują w tej konkurencji. Na prowadzeniu znajduje się Jakub Jurkowski, który wygrał komplet dziewięciu wyścigów. Na drugiej pozycji plasuje się Jakub Wątorowski, a na trzeciej Michał Wojciechowski. Ten pierwszy był siedem razy drugi, a Wojciechowski siedem razy osiągnął linię mety jako trzeci.

Triumfatora tej konkurencji poznamy w poniedziałek. Tego dnia w południe zakończą się także zapisy mistrzostw świata do lat 21 - juniorek w klasie Laser Radial i juniorów w klasie Laser Standard. Większość zawodników dopełniła jednak formalności w niedzielę - na razie do rywalizacji zgłosiło się około 120 osób. Wyścigi zaplanowano od wtorku do niedzieli.

Organizatorem regat jest Polski Związek Żeglarski. Partnerem tytularnym jest Volvo Car Poland, a partnerem strategicznym jest miasto Gdynia. Z kolei sponsorzy, którzy wspierają Volvo Gdynia Sailing Days 2018 to CARGO, D.A.D Sportswear, Galeria Klif, Harken, Nikon, Coca-Cola, Sailing Machine, Ziaja, G Composites, Rooster Sailing, Chocian Sailing oraz Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej.

Impreza odbywa się pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka oraz Pomorskiego Związku Żeglarskiego.

Patronat medialny nad VGSD 2018 mają Magazyn Żagle, trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Magazyn W Ślizgu oraz Anywhere.pl.

Informacja prasowa - Polski Związek Żeglarski

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. 10 minut ważniejsze niż cały mecz. "Staliśmy jak wojsko pod Grunwaldem pochowane w lesie!"
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×