Polacy na starcie Pucharu Świata w Japonii

We wtorek 11 września w Enoshimie w Japonii odbędą się wyścigi żeglarskiego Pucharu Świata inaugurującego sezon 2018/2019. Na starcie zobaczymy 12 reprezentantów Polski, którzy będą rywalizować w pięciu konkurencjach.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar na jachcie olimpijskiej klasy 470 Materiały prasowe / Sailing Energy / World Sailing / Na zdjęciu: Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar na jachcie olimpijskiej klasy 470
Regaty na akwenie najbliższych igrzysk olimpijskich odbywają się w dniach 9-16 września, ale pierwsze wyścigi zaliczane do klasyfikacji zawodów zaplanowane są na wtorek na godzinę 11:00 czasu japońskiego (4:00 czasu polskiego). Niedziela i poniedziałek przeznaczone były na rejestrację zawodników oraz wyścigi treningowe.

Na liście startowej znajduje się prawie 500 zawodników z 45 krajów, a Polskę reprezentować będzie 12 żeglarzy w pięciu klasach. W klasie RS:X będą to siódmy na sierpniowych mistrzostwach Europy Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń) oraz jego klubowy kolega Maciej Kluszczyński .

Do rywalizacji w klasie 49er przystąpią dwie nasze najlepsze załogi, wicemistrzowie Europy Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (AZS AWFiS Gdańsk/AZS Poznań), a także czwarta ekipa tych samych zawodów Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk).

W klasie Laser Standard oraz Laser Radial do Japonii udali się Tadeusz Kubiak (SEJK Pogoń Szczecin), Dawid Kania (ŻLKS Poznań), Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice) oraz Agata Barwińska (MOS SSW Iława).

Natomiast w klasie 470 zobaczymy tylko jeden polski duet, Agnieszkę Skrzypulec i Jolantę Ogar (SEJK Pogoń Szczecin/UKŻ Wiking Toruń).

Niektórzy z polskich żeglarzy, poza Polski Związkiem Żeglarskim oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki jest wspierana także przez firmę Volvo Car Poland. Grupa ta nazywa się Volvo Youth Sailing Team Poland. W jej skład z obecnych w Enoshimie zawodników wchodzą Magdalena Kwaśna oraz Radosław Furmański.

ZOBACZ WIDEO: Urszula Radwańska: Mój cel to powrót do czołowej "30" światowego tenisa
Czy któryś polscy żeglarze staną na podium Pucharu Świata w Enoshimie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×