Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Po raz trzeci odbędzie się żeglarski Mecz na Odrze

Przed nami wyjątkowe wydarzenie, po raz trzeci w Szczecinie. Żeglarski mecz pomiędzy Polską, Niemcami i Danią na Odrze w samym centrum miasta!

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Jachty podczas Meczu na Odrze 2017 Materiały prasowe / Jarosław Gaszyński / Na zdjęciu: Jachty podczas Meczu na Odrze 2017

Mecz na Odrze to wyjątkowe regaty w trzech dyscyplinach. Regaty odbędą się w formułach flotowej (fleet racing), zespołowej (team racing) i meczowej (match racing), a każdy z krajów reprezentować będzie zespół składający się z 2 załóg czteroosobowych. Za wygraną w każdej dyscyplinie reprezentacja otrzymuje 1 punkt. Wygra ten zespół który pierwszy zdobędzie 2 pkt.

Kapitanem polskiego zespołu będzie brązowy medalista Klubowych Mistrzostw Polski - Krzysztof Łobodziec ze Szczecina, a w składzie naszej reprezentacji zobaczymy również żeglarzy z zespołu Patryka Zbroi, aktualnych mistrzów Polski w match racingu. Ekipą niemiecką, zwycięzców ostatniej lipcowej edycji kierować będzie znany i doświadczony żeglarz meczowy Jens Hartwig a Duńczykami doświadczony w regatach na większych jachtach Thomas Ferett.

- To zupełnie nowa formuła regat. To połączenie 3 różnych sposobów ścigania żeglarskiego i punktacja trochę wzorowana na Pucharze Davisa w tenisie - wyjaśnia Maciej Cylupa z Polish Match Tour, pomysłodawca i organizator wydarzenia. - Naszym celem jest stworzenie widowiska, tak aby co 2 godziny kibice mogli obserwować finał każdej z dyscyplin i emocjonować się bardzo krótkimi, kilkuminutowymi dynamicznymi wyścigami. Wszystko odbędzie się na Odrze przy Wyspie Grodzkiej w zasięgu wzroku, przez co kibice i zawodnicy będą czuli się jak na stadionie. Dodatkowo przygotowaliśmy dla kibiców komentarz regat - dodaje.

Na brzegu Centrum Żeglarskie, współorganizator wydarzenia, przygotuje atrakcje dla publiczności w postaci koncertów. Powstanie scena koncertowa na wodzie przy budynku mariny na Wyspie Grodzkiej, Wszystko bez opłat i otwarte dla publiczności.

PROGRAM

28 września, piątek
12.00-16.00 - zgłoszenia i treningi
16.00-18.00 - wyścigi flotowe
18.00 - koncert zespołu EMERALD

28 września, sobota
11.00-12.00 - wyścigi flotowe
12.00-15.00 - wyścigi zespołowe
15.00 - wyścigi finałowe
16.00 - koncert zespołu Szkocka Trupa
17.30 - koncert zespołu Sklep z Ptasimi Piórami

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Żeglarskie w Szczecinie. Planowana jest relacja na żywo na profilach facebook Centrum Żeglarskiego, NorthEast Marina i Polish Match Tour - realizatora regat.

Mecz Polska - Niemcy - Dania zorganizowany będzie dzięki projektowi „Baza turystyki żeglarskiej - Port Jachtowy Szczecin i ZeRUM Ueckermünde - na transgranicznym szlaku wodnym”. Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Celu 3 „Europejska Współpraca Terytorialna” - „Współpraca Transgraniczna” Krajów Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia i Rzeczpospolitej Polskiej (Województwo Zachodniopomorskie) 2007-2013.

Kto wygra Mecz na Odrze 2018

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×