KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Rusza kolejna edycja programu „Gdynia na fali”

Wiceprezydent Gdyni Marek Łucyk oraz koordynator programu z ramienia Gdyńskiego Centrum Sportu Agnieszka Gruszka symbolicznie zainaugurowali kolejny sezon "Gdyni na fali".

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Wiceprezydent Gdyni Marek Łucyk podczas inauguracji programu Materiały prasowe / gdyniasport.pl / Na zdjęciu: Wiceprezydent Gdyni Marek Łucyk podczas inauguracji programu
W zajęciach weźmie udział ponad 2700 dzieci z 40 placówek oświatowych. Pierwsi uczestnicy pojawią się w Marinie Gdynia już 7 marca. Głównym celem "Gdynia na fali" jest edukacja najmłodszych mieszkańców w zakresie żeglarstwa morskiego, śródlądowego, budowy i funkcjonowania jednostek pływających, bezpieczeństwa na plaży oraz w wodzie, a także pierwszej pomocy. Do zadań programu należy również wzmocnienie więzi młodych gdynian z miejscem zamieszkania.

- Takie inicjatywy są niezwykle potrzebne. Wierzę, że program pozwoli jego uczestnikom w pełni dostrzec korzyści wynikające z nadmorskiego charakteru Gdyni, a także zaszczepi w nich miłość do żeglarstwa. Jestem o to spokojny, ponieważ osoby zaangażowane w program posiadają nie tylko niezbędną wiedzę, ale także wielkie doświadczenie - mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.

Zajęcia w całości organizowane będą na terenie gdyńskiej mariny, gdzie uczestnicy m.in.: odbędą wycieczkę po przystani jachtowej, wysłuchają historii o kapitanie Leonidzie Telidze czy generale Mariuszu Zaruskim, a także zapoznają się z konstrukcją łódki klasy Optimist. Nie zabraknie również lekcji bezpiecznego zachowania nad wodą oraz wizyty w klubach żeglarskich.

ZOBACZ WIDEO FC Barcelona górą w El Clasico. "Realowi Madryt brakuje egzekutora"

Czytaj więcej - Świetny występ i wysyp medali Polaków na ME w windsurfingu lodowym

W programie wezmą udział podopieczni 18 przedszkoli oraz uczniowie klas I-V z 22 gdyńskich szkół podstawowych. Łącznie to ponad 2700 młodych mieszkańców miasta!

- Nasze działania z roku na rok nabierają większego rozpędu, dlatego zdecydowaliśmy się jeszcze większy akcent postawić na praktyczne zajęcia w terenie - zaznacza Agnieszka Gruszka, koordynator programu z ramienia Gdyńskiego Centrum Sportu.

I dodaje: - Najbliższe sąsiedztwo Zatoki Gdańskiej, wspaniały klimat panujący w marinie oraz wykwalifikowana grupa instruktorów żeglarstwa z pewnością sprawią, że dla dzieci będzie to prawdziwa przygoda, która może być początkiem "czegoś większego".

Zwieńczeniem tegorocznej edycji "Gdynia na fali" będzie, zaplanowany na przełomie maja i czerwca, Rodzinny Piknik Żeglarski. Wszystkie szczegóły dotyczące programu dostępne są na stronie internetowej gdyniasport.pl w zakładce "projekty".

Czytaj więcej - Polacy zajęli całe podium mistrzostw świata w klasie DN!

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×