Świetny występ i wysyp medali Polaków na ME w windsurfingu lodowym

Jan Suliński zdobył brązowy medal mistrzostw Europy w windsurfingu lodowym, które odbyły się w Estonii, a drugie i trzecie miejsce wśród kobiet zajęły Natalia Wójcik oraz Katarzyna Nabiałek.

Tomasz Skrzypczyński
Jan Suliński - POL 74 Materiały prasowe / Enda Parisma / winter2019.slaalom.ee / Na zdjęciu: Jan Suliński - POL 74
Natomiast wśród juniorów Polacy zajęli całe podium w kategoriach U20 i U17 wśród chłopców, a także dwie pierwsze pozycje w kategorii U17 dziewcząt.

W dniach 22-24 lutego na zamarzniętej tafli jeziora Vortsjarv w Estonii odbyły się mistrzostwa Europy w windsurfingu lodowym. Na starcie stanęło blisko 100 zawodników z 6 krajów. W ciągu całych zawodów, w kategoriach sled course oraz sled race udało się przeprowadzić kolejno osiem i dziewięć wyścigów, a w rywalizacji kite/ski dwanaście.

Reprezentanci Polski ścigali się w kategorii sled course racingu i od początku bardzo dobrze radził sobie świeżo upieczony mistrz Polski Jan Suliński (SKŻ ERGO Hestia Sopot), który ostatecznie wywalczył brązowy medal. Dwie pierwsze pozycje zajęli Łotysze Janis Preiss oraz Aleksandrs Leontjevs.

Pierwszą dziesiątkę zamknął Jędrzej Cituk (Giżycka Grupa Regatowa), który zwyciężył w kategorii U20. Tutaj całe podium zajęli Polacy, a pierwszą trójkę uzupełnili Maciej Pietrzak (YKP Warszawa) oraz Leon Sroczyński (GKŻ Gdańsk). Dwóch ostatnich zajęło także dwie pierwsze lokaty w kategorii U17, a trzeci w tej grupie był Igor Lewiński (GKŻ Gdańsk).

Bardzo dobrze poradziły sobie również nasze panie - drugie oraz trzecie miejsce zajęły kolejno Natalia Wójcik (SKŻ ERGO Hestia Sopot) i Katarzyna Nabiałek (YKP Warszawa). Ze złotego medalu cieszyła się Finka Marianne Rautelin. Natomiast pierwsza i druga w kategorii U17 były ostatecznie Wiktoria Giec (YKP Warszawa) oraz Linda Falkiewicz (SKŻ ERGO Hestia Sopot).