Maja Dziarnowska awansowała na 2. pozycję na ME w klasie RS:X

Maja Dziarnowska awansowała na drugie, a Piotr Myszka na ósme miejsce po kolejnym dniu mistrzostw Europy w olimpijskiej, windsurfingowej klasie RS:X, które odbywają się w Palma de Mallorca. Dziarnowska jest liderką wśród Europejek.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Maja Dziarnowska w windsurfingowej, olimpijskiej klasie RS:X Materiały prasowe / Sailing Energy / CNA / RSX CLASS / Na zdjęciu: Maja Dziarnowska w windsurfingowej, olimpijskiej klasie RS:X
Czwartek u wybrzeży Majorki rozpoczął się od czekania na wiatr i zawodnicy zeszli na wodę dopiero po godzinie 14:00. Ostatecznie tylko we flocie seniorów odbyły się dwa wyścigi, a w pozostałych po trzy. Do udziału w regatach przystąpiło 333 żeglarzy z 43 krajów i 6 kontynentów. Udział sportowców spoza Europy jest możliwy, ponieważ regaty rozgrywane są w formule otwartej.

Bardzo dobrze w kategorii kobiet ponownie żeglowała Maja Dziarnowska (SKŻ ERGO Hestia Sopot), która zajęła tego dnia miejsca drugie, szóste oraz pierwsze i awansowała w klasyfikacji generalnej z pozycji siódmej na drugą, a wśród Europejek została liderką. Na prowadzenie w całych zawodach wysunęła się brązowa medalistka zeszłorocznych mistrzostw świata, Chinka Yunxiu Lu (miejsca 4., 3. i 2.), trzecią lokatę zajmuje aktualna wicemistrzyni świata, Francuzka Charline Picon (RDG 9,5-zadośćuczynienie oraz miejsca 11. i 8.).

Czytaj także - Zbliżają się Ogólnopolskie Regaty Żeglarskie o Puchar Prezesa PZŻ

Jedenasta, dziewiąta oraz trzydziesta trzecia linię mety mijała broniąca tytułu Zofia Klepacka (Legia Warszawa) i zanotowała spadek z lokaty czternastej na osiemnastą. Z kolei trzynasta, dziewiętnasta oraz szósta była Karolina Lipińska (SKŻ ERGO Hestia Sopot), dzięki czemu przesunęła się z pozycji trzydziestej pierwszej na dwudziestą. Natomiast dwudziesta czwarta nadal jest Kamila Główczak z YKP Warszawa (miejsca 23., 31. i 16.), na czterdziestej trzeciej pozycji znajduje się pływająca w srebrnej grupie Małgorzata Białecka z SKŻ ERGO Hestia Sopot (miejsca 7., 7. i 8.), a czterdziestą czwartą lokatę zajmuje Agnieszka Bilska GKŻ Gdańsk (miejsca 1., 1. i 2.).

Wśród mężczyzn minimalnie awansował z pozycji dziewiątej na ósmą Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk), który dzień rozpoczął miejscem dwunastym, a zakończył ósmym. Daje mu to również ósmą pozycję w klasyfikacji europejskiej. Z kolei Paweł Tarnowski (SKŻ ERGO Hestia Sopot) przypływał szesnasty oraz dwudziesty szósty i zamienił lokatę dwudziestą pierwszą na szesnastą. Z kolei z pozycji czterdziestej piątej na trzydziestą trzecią awansował Radosław Furmański z DKŻ Dobrzyń (miejsca 17. i 18.), a z sześćdziesiątej czwartej na siedemdziesiątą siódmą przesunął się jego klubowy kolega Maciej Kluszczyński (miejsc 39. i 35.). Liderem pozostał brązowy medalista zeszłorocznych mistrzostw świata, Francuz Louis Giard (miejsca 4. i 1.), na drugą pozycję awansował aktualny wicemistrz świata, Holender Kiran Badloe (miejsca 1. i 3.), a na trzecią wskoczył jego rodak, mistrz olimpijski z Londynu oraz Rio de Janeiro, a także aktualny mistrz świat Dorian Van Rijsselberghe (miejsca 2. i 5.).

ZOBACZ WIDEO Czy polscy żużlowcy są traktowani po macoszemu?

W kategorii juniorek szesnaste miejsce zajmuje Maja Kuchta z SKŻ ERGO Hestia Sopot (miejsca 4., 11. i 14.), a dwudziesta druga jest Julia Dawidowicz z YKP Warszawa (miejsca 14., 23. i 31.). Prowadzenie objęła Izraelka Naama Gazit (miejsca 3., 5. i 2.), spychając na drugą pozycję Cypryjkę Natasę Lappę (miejsca 2., 2. i 12.), a trzecie jest kolejna reprezentantka Izraela Linoy Geva (miejsca 1., 4. i 6.).

Czytaj także - Udane zakończenie sezonu w wykonaniu polskich bojerowców

Z kolei wśród chłopców dwudziesty jest Kamil Manowiecki (SKŻ ERGO Hestia Sopot), trzydzieste drugie miejsce zajmuje Michał Polak (GKŻ Gdańsk), dwie pozycje dalej plasuje się Adam Żarnowski (SKŻ ERGO Hestia Sopot), trzydziestą szóstą lokatę zajmuje Dominik Lewiński (GKŻ Gdańsk), na czterdziestej ósmej pozycji nadal znajduje się Dawid Litwinek (KS Baza Mrągowo), dziewięćdziesiąty piąty jest Kamil Ugniewski (GKŻ Gdańsk), a sto drugi Alexander Bienie (SKŻ ERGO Hestia Sopot). Nowym liderem został Francuz Fabien Pianazza, drugie jest Włoch Nicolo Renna, a pierwszą trójkę uzupełnia Izraelczyk Vardimon Tomer.

Kolejne wyścigi zaplanowane są na piątek 12 kwietnia na godzinę 12:00. Regaty potrwają do soboty 13 kwietnia.

Czy któryś z polskich żeglarzy stanie na podium mistrzostwa Europy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×