Polacy na starcie Pucharu Świata w Genui

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Sailing Energy / Trofeo Sofia Iberostar / Na zdjęciu: Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński na jachcie olimpijskiej klasy 49er
Materiały prasowe / Sailing Energy / Trofeo Sofia Iberostar / Na zdjęciu: Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński na jachcie olimpijskiej klasy 49er
zdjęcie autora artykułu

W poniedziałek 15 kwietnia rozpoczął się żeglarski Puchar Świata klas olimpijskich w Genui. Na liście startowej znalazło się piętnaścioro Polaków.

Regaty we Włoszech potrwają do niedzieli 21 kwietnia i są trzecimi zawodami zaliczanymi do cyklu 2018/2019 - pierwsze odbyły się we wrześniu w japońskiej Enoshimie, a drugie na przełomie stycznia i lutego w Miami w Stanach Zjednoczonych. Genua zastąpiła w kalendarzu PŚ francuskie Hyeres, które przez wiele lat gościło najlepszych żeglarzy świata. Do udziału w regatach zgłosiło się aż 684 zawodników z 59 krajów, którzy będą ścigali się w 8 klasach. W poniedziałek ściganie rozpoczną klasy 49er, 49erFX oraz Nacra 17, które wyścigi medalowe będą miały przeprowadzone w sobotę, a pozostałe klasy będą ścigały się w dniach 16-21 kwietnia. Polskę u wybrzeży Włoch reprezentować będzie grupa 15 zawodników, na czele z aktualnymi wicemistrzami Europy w klasie 49er Dominikiem Buksakiem i Szymonem Wierzbickim (AZS AWFiS Gdańsk/AZS Poznań) oraz czwartą załogą tych samych mistrzostw, Łukaszem Przybytkiem i Pawłem Kołodzińskim (AZS AWFiS Gdańsk). Ci drudzy zajęli trzecie miejsce podczas PŚ w Enoshimie. W żeńskim odpowiedniku, czyli w klasie 49erFX zobaczymy na wodzie Aleksandrę Melzacką i Kingę Łobodę (YKP Gdynia/AZS AWFiS Gdańsk).

Czytaj także - Odbyła się 1. edycja Ogólnopolskich Regat Żeglarskich o Puchar Prezesa PZŻ W klasie 470 wystartuje nasza najlepsza załoga, którą tworzą Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar (SEJK Pogoń Szczecin/UKŻ Wiking Toruń). Polki podczas wrześniowych regat Pucharu Świata w Enoshimie zajęły ósme miejsce, a w Miami uplasowały się na piętnastej pozycji. Laser Radial reprezentowany będzie przez Wiktorię Gołębiowskę (MOS SSW Iława). Z kolei w klasie Laser Standard zobaczymy dwóch Polaków. O jak najlepsze miejsca walczyć będą Jakub Rodziewicz i Tadeusz Kubiak (obaj SEJK Pogoń Szczecin).

Czytaj także - Dobry występ Polaków w Pucharze Księżniczki Zofii W klasie Nacra 17 zaprezentują się dwie załogi z klubu UKS Navigo Sopot, Jakub Surowiec i Katarzyna Goralska (UKS Navigo Sopot) oraz Tymoteusz Bendyk i Anna Świtajska (UKS Navigo Sopot).

ZOBACZ WIDEO Wpadka Juventusu! SPAL wygrało i odroczyło świętowanie tytułu przez Juve! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Źródło artykułu: