PK w skokach: Zwycięstwo Matica Kramarsica w Estonii, dobry start Polaków

Zwycięstwem Matica Kramarsica zakończył się sobotni konkurs Pucharu Kontynentalnego w estońskiej miejscowości Otepaa (HS 100). Słoweniec wygraną zapewnił sobie skokami na odległość 98,5m oraz 89,5m. Na drugim stopniu podium stanął znany z występów w zmaganiach najwyższej rangi Niemiec Stephan Hocke (95m i 91m), a trzecie miejsce zajął młody reprezentant Austrii Mario Innauer, który w swoich próbach poszybował odpowiednio na 95m i 90,5m.

Maciej Mikołajczyk

W ścisłej czołówce znaleźli się Fin Kai Kovaljeff (96,5m i 88m), szczęśliwy triumfator jednoseryjnych zawodów w Zakopanem - Rok Urbanc (90m i 94m), a także kolejny z przedstawicieli naszych zachodnich sąsiadów - Severin Freund (96,5m i 85,5m).

Dalsze lokaty zajęli Austriacy Stephan Hayboeck (95,5m i 86,5m) oraz Andreas Strolz (87,5m i 95m).

Z dobrej strony zaprezentowali się Polacy. Najwyżej z nich, bo na dziesiątej pozycji wspólnie z Tobiasem Bognerem sklasyfikowany został Grzegorz Miętus, który lądował na 85m i 95m. Trzy oczka niżej uplasował się Maciej Kot. Zakopiańczyk uzyskał 93m i 86m. Punkty z biało-czerwonych zdołał wywalczyć jeszcze 17. Dawid Kubacki (87,5m i 88,5m). Zdecydowanie najsłabszym ogniwem w naszym zespole okazał się Piotr Żyła. 76,5m dały mu dopiero 40. miejsce.

W klasyfikacji łącznej cyklu prowadzi Stephan Thurnbichler, który w czterech startach zgromadził aż 340 punktów. Startujący w Engelbergu Stefan Hula jest ósmy (142).