KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Pierwsze zwycięstwo Valerio Checchiego

Z pewnością na długo Valerio Checchi zapamięta kanadyjskie Canmore. Włoski narciarz nigdy dotąd nie stał nawet na podium zawodów Pucharu Świata, a w kanadyjskiej miejscowości zwyciężył w biegu na 15 kilometrów stylem dowolnym. To największy sukces w karierze tego 27-letniego narciarza, który wyprzedził Niemca Rene Sommerfeldta i swojego rodaka Pietro Pillera Cottrera.

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

Chechhi w Pucharze Świata startuje już od kilku sezonów, swój udział brał już także w mistrzostwach świata i igrzyskach olimpijskich, jednak jak dotąd daleko było mu do najlepszych włoskich biegaczy, choć widziano w nim ich godnego następcę. W tym roku Valerio spisuje się jednak lepiej niż kiedykolwiek, wysoko plasował się w Tour de Ski, a w Canmore wysoką formę prezentował już we wtorek, gdy zajął szóste miejsce w biegu łączonym. Piątkowy dystans 10 kilometrów stylem dowolnym okazał się dla Włocha wymarzonym, a on sam stopniowo rozkręcał się wraz z przebiegnięciem kolejnych rund.

Prowadzenie objął po 10 kilometrach i nie oddał go już do mety, choć różnice między czołowymi biegaczami były niewielkie aż do końca rywalizacji. Ostatecznie Checchi drugiego na mecie Rene Sommerfeldta pokonał o niewiele ponad osiem sekund, natomiast kolejny z Włochów Pietro Piller Cottrer przegrał ze zwycięzcą o trzynaście sekund.

Początkowo wydawało się, że głównym kandydatem do wygranej jest Anders Soedergren. Szwed biegł bardzo dobrze, prowadził na kolejnych punktach pomiaru czasu, jednak źle rozłożył siły i w drugiej części dystansu poniósł znaczne straty. Ostatecznie ukończył rywalizację na ósmym miejscu.
W sobotę w Canmore rozegrane zostaną jeszcze sprinty techniką dowolną.

Wyniki:
1. Valerio Checchi (Włochy) - 36:04,6
2. Rene Sommerfeldt (Niemcy) +8,3
3. Pietro Piller Cottrer (Włochy) +13,2
4. Vincent Vittoz (Francja) +21,1
5. Giorgio Di Centa (Włochy) +21,5
6. Marcus Hellner (Szwecja) +28,4
7. Milan Sperl (Czechy) +29,8
8. Anders Soedergren (Szwecja) +31,6
9. Nikołaj Pankratow (Rosja) +33,9
10. Martin Bajcicak (Słowacja) +35,7

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×