Kolejne zwycięstwo Danieli Iraschko

Daniela Iraschko powtórzyła swój sukces z soboty i pod nieobecność Francuzki Coline Mattel ponownie wygrała zawody Pucharu Kontynentalnego. Austriaczka zwyciężyła w niedzielnym konkursie w słoweńskim Ljubnie dzięki skokom na 81m i 87,5m.

Maciej Mikołajczyk

Tym razem przewaga liderki klasyfikacji łącznej cyklu nie była już tak wyraźna. 27-latka z Eisenerz zaledwie o 4,5 punktu wyprzedziła Niemkę Juliane Seyfarth, która uzyskała odpowiednio 81m i 86m. Na najniższym stopniu podium stanęła natomiast najlepsza z reprezentantek gospodarzy - Maja Vtic (81,5m/84m).

Po raz kolejny większej roli nie odegrała zaledwie dziesiąta Ulrike Graessler. Na starcie stanęło w sumie 29 pań, w tym aż cztery Chinki. W tym gronie tradycyjnie zabrakło Polek.

Przypomnijmy, że w najbliższy czwartek młode narciarki powalczą o medale mistrzostw świata juniorów na obiekcie HS 100 w estońskim Otepaeae.