Tomisław Tajner najlepszy na mistrzostwach Słowacji

W rozegranych 11.10.2008 roku Mistrzostwach Słowacji najlepszy okazał się reprezentant Polski - Tomisław Tajner, który oddał skoki na odległość 91 i 96 metrów. W zawodach wzięli udział zawodnicy ze Słowacji i Polski, skoczkowie rywalizowali na obiekcie K90 w miejscowości Szczyrbskie Jezioro.

Monika Szandała

Mistrzem Słowacji został Tomas Zmoray, który zastąpił Martina Mesika na międzynarodowych arenach. 19-letni reprezentant klubu Kartik Banska Bystrica uzyskał w swoich próbach 87 i 99,5 metra, nie ustał jednak drugiego skoku i z powodu niskich not za styl przegrał z Tajnerem o ponad 20 punktów.

Na najniższym stopniu podium stanął kolejny Polak - Mateusz Rutkowski (83,5 i 89 metrów). Jedynie czołowa trójka zawodników przekroczyła notę 200 punktów. Tuż za najlepszymi zawodnikami został sklasyfikowany reprezentant klubu WKS Zakopane - Jan Ziobro.

Pozostałe dwa medale mistrzostw Słowacji otrzymali doświadczony 34-letni Vladimir Rosko (73,5 i 87 m) oraz junior Denis Sindler (74 i 84 m), którzy zajęli kolejno 5. oraz 6. miejsce.