PŚ w Pragelato: Martin Schmitt powraca! Niemiec najdalej w serii próbnej

Po raz kolejny złe warunki atmosferyczne przeszkadzają skoczkom narciarskim. Obiekt Stadio del Trampolino (HS 140) otacza gęsta mgła, zawodnikom przeszkadza wiatr. W serii próbnej przed konkursem Pucharu Świata w Pragelato najdalej skoczył Martin Schmitt. Niemiec uzyskał w swojej próbie 140,5 metra.

Monika Szandała

Drugie miejsce zajął lider klasyfikacji generalnej - Simon Ammann. Szwajcar oddał skok na odległość 137 metrów. Pół metra bliżej lądował Matti Hautamaeki.

Tuż za nim zostali sklasyfikowani kolejni reprezentanci Finlandii: Harri Olli (135,5 m) oraz Ville Larinto (134 m).

Miejsca w czołowej "10" zajęli także Emmanuel Chedal, Jakub Janda, Denis Kornilov oraz Johan Erikson.

Nieco słabiej spisali się Austriacy. Triumfator zeszłorocznej edycji Pucharu Świata - Thomas Morgenstern, uzyskał 130,5 metra i zajął 13. pozycję. Jego rodak Gregor Schlierenzauer skoczył 131 metrów i zakończył serię próbną na 12. miejscu.

Polscy skoczkowie nie startują we Włoszech. Powrócą do rywalizacji w przyszłym tygodniu w szwajcarskim Engelbergu.