PŚ w Levi: Mikaela Shiffrin bezkonkurencyjna

Amerykanka Mikaela Shiffrin w finale obroniła prowadzenie po pierwszym przejeździe i zasłużenie wygrała pierwszy slalom PŚ w sezonie 2016/2017 w Levi. Drugie miejsce ze stratą 0.67 sekundy zajęła Szwajcarka Wendy Holdener. Polki nie startowały.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=34498]

Mikaela Shiffrin[/tag] już na półmetku zawodów wyprzedzała o 0.72 sekundy sklasyfikowane ex aequo na drugim miejscu Fridę Hansdotter i Wendy Holdener. W finale Amerykanka uzyskała czwarty czas drugiego przejazdu i pewnie utrzymała prowadzenie w zawodach, ciesząc się z pierwszego triumfu w sezonie. Po tym sukcesie alpejka z USA została nową liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, wyprzedzając aż o 80 oczek drugą aktualnie Larę Gut, która nie wystartowała w Finlandii.

Drugie miejsce w sobotę zajęła Szwajcarka Holdener, która o 0.08 sekundy wyprzedziła Słowaczkę Petrę Vlhovą. Nasi południowi sąsiedzi po slalomie w Levi mają duże powody do zadowolenia. Tuż za Vlhovą piąte miejsce zajęła jej rodaczka Veronika Velez Zuzulova, a do tego w czołowej dziesiątce znalazło się jeszcze miejsce dla Czeszki Sarki Strachovej (siódma lokata). Dla porównania do Levi nie poleciała żadna reprezentantka Polski.

O największym pechu w sobotnim slalomie może mówić obrończyni małej Kryształowej Kuli za tą konkurencję Frida Hansdotter. Szwedka, która na półmetku zajmowała drugie miejsce, w finale wypadła z trasy i nie ukończyła rywalizacji.

Zmagania w Finlandii toczyły się na bardzo dobrze przygotowanej trasie. W Skandynawii panuje prawdziwa zima, jest dużo śniegu, a do tego temperatura zdecydowanie spadła poniżej zera. W niedzielę o punkty w slalomie będą rywalizować mężczyźni. Pierwszy przejazd zaplanowano na 10:00 czasu polskiego, a finał na 13:00.