KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Zawody o Puchar Świata w lotach narciarskich wracają do Harrachova

Po sześcioletniej przerwie w Harrachovie w dniach 19 ? 20 stycznia odbędą się zawody FIS o Puchar Świata w skokach narciarskich. Skocznia mamucia w Harrachovie przywita całą światową elitę skoczków narciarskich, a widzowie znów będą mogli podziwiać loty poza granicę 200 metrów!
Monika Szandała
Monika Szandała

Czescy organizatorzy zapraszają wszystkich polskich kibiców, tym bardziej, że ośrodek turystyczny znajduje się zaledwie 6 kilometrów od polsko-czeskiej granicy.

Do Harrachowa przybędą ekipy z dwunastu krajów, nie zabraknie lidera Pucharu Świata, Austriaka Thomasa Morgensterna, ani rekordzisty harrachovskiej skoczni, Fina Matti Hautamäki. O poprawienie rekordu skoczni, który teraz wynosi 214,5 metra, walczyć będą również skoczkowie z Niemiec, Norwegii, Szwajcarii i Polski.

Skocznia obecnie jest w całości sztucznie zaśnieżona, a w tych dniach nastąpi wstępne przygotowanie zeskoku. Od wtorku zaczniemy przygotowywać najazd, a w sobotę chcielibyśmy rozpocząć ostateczne przygotowania tak, żeby przedskoczkowie mogli sprawdzić stan przygotowania skoczni po raz pierwszy we wtorek, 15 stycznia- omawia przebieg przygotowań Stanislav Slavík, wiceprzewodniczący Komitetu Organizacyjnego.

Widzowie mogą spodziewać się nie tylko rekordowych rezultatów sportowych, ale również i towarzyszących występów zespołów muzycznych. W Harrachovie zaśpiewa na przykład Ewa Farna, wystąpią zespoły Špejbl´s Helprs, Hitfakers i Beatles Revival.

Zawodu o Puchar Świata zostaną oficjalnie rozpoczęte w czwartek 17 stycznia, kiedy zawodnicy wezmą udział w pierwszych treningach. W piatek będzie miał miejsce trening i kwalifikacje do konkursu, a sam konkurs skoków o Puchar Świata odbędzie się w sobotę i niedzielę o godzinie 12:15. Za bilet wstępu na jeden dzień zawodów dorośli będą musieli zapłacić 400 koron, dzieci o wzroście do 120 cm mają wstęp gratis. Cena biletu na piątkowy trening wynosi 100 koron.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×